Maaeluministeeriumis 23 aastat asekantslerina töötanud Toomas Kevvai otsustas ameti maha panna.

Kevvai sõnul on tegemist tema poolt pikalt kaalutletud otsusega, edastas maaeluministeerium. “Andsin endale lubaduse juba praegusele ametikohale kandideerimisel, et teen seda viimast korda. Olen ministeeriumis töötanud pea 26 aastat, on viimane aeg veidi ringi vaadata ja astuda vastu uutele väljakutsetele,” ütles Kevvai.

Kevvai viimane tööpäev ministeeriumis on 31. märtsil.

“Ministeeriumis tehtud struktuurimuudatus võimaldanuks asekantsleril jätkata, kuid Kevvai soovis oma ellu muutust, millega tuleb leppida,” ütles maaeluminister Arvo Aller.

Maaeluministeerium kuulutab lähiajal välja konkursi uue asekantsleri leidmiseks, seni jääb asekantsleri ülesandeid täitma toiduohutuse osakonna juhataja Hendrik Kuusk.

Valitsus kinnitas maaeluministeeriumi uue struktuuri 12. märtsil. Struktuurimuudatusega korrigeeriti ülesandeid kahe asekantsleri haldusalas, mis tähendab, et senise, Toomas Kevvai poolt juhitud toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsleri ülesanded keskenduvad edaspidi enam toiduohutusele.

Teaduse ja arenduse osa liigub üle kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsleri vastutusalasse, mida jääb edasi kureerima asekantsler Siim Tiidemann.

Muudatuse tegemise vajadus tulenes põllumajandus- ja toiduameti moodustamisest. 

Toomas Kevvai on töötanud maaeluministeeriumis alates 1994. aastast, asekantslerina alates 1997. aastast. Ta on asekantslerina vastutanud pea kõikide ministeeriumi valdkondade eest. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi