Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liider ja rahandusminister Martin Helme kinnitas kolmapäeval riigikogu infotunnis, et tema hinnangul on riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon kirbutsirkus, kuhu tema nõunikel pole vaja minna.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar kurtis küsimuses peaminister Jüri Ratasele, et rahandusminister on keeldunud erikomisjoni ette tulema. “See on seadusega vastuolus, kuna see takistab riigikogu tööd ja ei ole võimalik läbi viia parlamentaarset kontrolli,” märkis Saar. 

Martin Helme rõhutas, et Saar tegeleb valetamisega, kuna ta pole ühelegi komisjoni istungile jätnud tulemata. Helme selgitas, et kui opositsioon peab kusagil vihkamisminuteid, siis see pole komisjon istung. Nagu ei saa komisjoni ametlikuks istungiks pidada ka kiirelt kokku kutsutud kokkusaamist, millel pole eelnevalt kinnitatud päevakorda ja kohal pole piisavalt komisjoni liikmeid, lisas Helme. 

Helme andis selgituse ka riigieelarve kontrolli erikomisjoni esmaspäevase istungi osas, kuhu ta ei tulnud. Nimelt märkis Helme, et ta andis kutse saamisel teada, et tal pole töökohustuste tõttu aega esmaspäeval istungile tulla, ning kui ta täpsustavalt küsis, et kas ta saab tulla hiljem, sai ta vastuseks, et pole vaja. 

Mis aga puudutab Helme nõunike mitteilmumist erikomisjoni ette, märkis Helme, et tema hinnangul on antud komisjon kirbutsirkus, kus tegeletakse valede levitamisega, ja sinna pole tema nõunikel vaja minna. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi