Eesti robootika ning autonoomsete süsteemide arendaja Milrem Robotics esitles Itaalia armeele autonoomset mehitamata maismaasõidukit THeMIS.

Samuti lansseeris Milrem Robotics uue programmi, mille eesmärk on analüüsida ning rakendada intelligentsete süsteemide kasutuselevõttu kaitsevägedes, teatas ettevõte.

Sellel nädalal toimus Itaalia armee korraldatud robootika ja autonoomsete süsteemide demonstratsioon, mille käigus esitles Milrem Robotics oma intelligentsete süsteemide lahendust (MIFIK).

MIFIK võimaldab THeMISel, ent ka teistel mehitamata või mehitatud sõidukitel, teatud ülesandeid iseseisvalt täita, näiteks maastikul määratud punktide vahel navigeerida ning tuvastada ja vältida takistusi. Samuti võimaldab see järgneda iseseisvalt inimesele või sõidukile.

Autonoomsed maismaasõidukid on Milremi teatel kaitsevaldkonnas võrdlemisi uus võimekus, kuna navigatsioon väljaspool linnakeskkonda on keeruline, sest puuduvad kokkuleppelised märgid ning soodsad tingimused sõitmiseks, nagu teede võrgustik ja pinnas.

Lisaks autonoomsuse esitlusele lansseeris ettevõte ka uue programmi – Intelligentsete Süsteemide Rakendamise Analüüs ja Hindamine (IS-IA²). Programmi käigus analüüsitakse kaitsevägede võimelünkasid, pakutakse nutika tehnoloogia abil lahendusi nende täitmiseks ning aidatakse koos kohaliku tööstusega need tehnoloogiad edukalt kasutusele võtta.

“IS-IA² toetab intelligentsete ja robootikasüsteemide rakendamist kaitsevägedes alustades esialgsest võime analüüsist ja tegevuste planeerimistest kuni täieliku rakendamise ja rakendamisjärgse analüüsini,” ütles Milrem Roboticsi kaitseuuringute ja -arendusprogrammide direktor Jüri Pajuste.

Milrem Roboticsi esimest toodet THeMIS on müüdud üheksasse riiki, millest seitse on NATO liikmesriigid, sealhulgas Holland, Norra, Suurbritannia ja Ameerika Ühendriigid.

Ettevõtte lansseeris hiljuti mehhaniseeritud üksuste toetuseks mõeldud mehitamata lahingumasina Type-X. Lisaks sõidukitele teostab Milrem Robotics ka süsteemiintegratsiooni, nagu erinevad sensorid, autonoomsus ja relvasüsteemid.

Milrem Robotics juhib samuti Euroopa kaitsetööstuse arendamise programmi (EDIDP) projekti IMUGS ehk Integrated Modular Unmanned Ground System, mille raames arendatakse välja mehitamata maismaasõiduk koos juhtimissüsteemi, küberturvalisuse lahenduse ning integreeritud sensorvõrgustikuga.

Süsteemi esialgsed kasutusfunktsioonid on seotud olukorrateadlikkuse parandamisega lahinguväljal ning üksuste manööver- ja transpordivõime tõstmisega.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi