Laupäeval valgustab Nõo alevikku kuuendat korda toimuv valguse festival, mis toob Nõo Veskijärve kaldale valgusinstallatsioonid, tantsu ja elava tule.

Festivali peakorraldaja Jaan Ulst selgitas, et igal aastal on festival saanud inspiratsiooni samal ajal toimuvast maailma kosmosenädalast, mis tänavu on keskendunud satelliitidele. „Sealt saadud mõtteid on tänavu ära kasutatud ka festivali muusika-, tantsu- ja valgusstseenides,“ ütles Ulst.

Ühe huvitavama esinemisena nimetas Ulst Eesti-Norra koreograafide Külli Roosna ja Kenneth Flaki tantsulavastust „Two Body Orchestra“, mida muidu saab vaadata ainult Tallinnas, kuid mis festivali raames ka lõunaeestlastele kättesaadavaks saab. Tegemist on hübriidse kontsert-tantsulavastuse, mille keskmes on kehad.

Märkimist väärib ka Nõo kiriku heaks toimuv kontsert-tuluõhtu, kus kahe tunni jooksul esinevad kohalikud organistid, kirikut ehib valguinstallatsioon ning kuigi üritus on osalejatele tasuta, on võimalik teha annetus kiriku interjööri remondi heaks. 

Ning nagu juba on tavaks saanud, on kavas ka tantsulised ja muusikalised stseenid, tuletants, lõkke tegemise õpetus, valgusinstallatsioonid ja elav tuli. 

Festivali panevad juhtuma üle 145 vabatahtliku, kümme ettevõtet ja neli asutust. Vabatahtlike hulgas on palju kohalikke inimesi, aga huvilisi ja kaasalööjaid kaugemaltki. „Näiteks tulevad tänavu küünlaid süütama Tartu rahvusvahelise maja kaudu ligi 30 välismaalast,“ ütles Ulst. 

Valguse festivali korraldab Guerrilla Kunstide Trupp. Festivali toetab Nõo vald, Kultuurikapitali helikunsti sihtkapital ja Tartumaa ekspertgrupp, AS Nõo Lihatööstus ja Tartu Terminal AS.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi