Eesti Turismifirmade Liidu peasekretäri Mariann Luguse sõnul näitab statistika ilmekalt, et turismi kaudu jõuab riiki kordades vähem koroonaviirust kui Eesti-siseselt inimeselt inimesele levides.

“Terviseameti statistika järgi toodi septembris koroonaviirust riiki sisse 60 korral, reisimisega mitte seotud nakatumisi Eestis tuvastati septembris 1117 ehk 18 korda enam. ETFL peab kõige olulisemaks turvaliste, kontrollitud ja vastutustundlike reisiteenuste osutamist, et hoida viiruse riiki sissetoomine võimalikult madalal,” teatas turismifirmade liit.

Luguse sõnul kinnitavad faktilised numbrid, et ei vasta tõele väited, nagu oleks viiruse levikus peasüüdlane massiline turism, mida on vaja iga hinna eest ennetada. “Eesti tänavatel, poodides ja muudes kohtades levib viirus lähikontaktide kaudu märgatavalt rohkem,” märkis ta.

Liidu teatel testiti septembris piiripunktides koos korduvtestidega reisilt saabunud inimesi 13 623 korral ning leiti 60 koroonajuhtu, seega oli reisilt naasnud inimeste nakatumisprotsent septembris 0,44 protsenti, kuid terves Eestis viidi läbi reisimisega mitte seotud teste 74 732 korda ning leiti 1117 nakatunut, mis on 1,495 protsenti testitute arvust.

ETFL-i teatel kinnitavad puhkusereise korraldavad suuremad ettevõtted Novatours ja TEZ Tour, et nende lendudega ei ole haigust riiki toodud. 

ETFL-i hinnangul tähendas reisipiirangute leevendamist tähendama pidanud 1. oktoobri käskkiri kaasa hoopis piirangute karmistumise ning juba planeeritud Türgi puhkusereiside tühistamise. Õiguskantsler Ülle Madise soovitas ETFL-il pöörduda käskkirja vaidlustamiseks halduskohtu poole.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi