Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi leiab, et pärast siseminister Mart Helme sõnavõttu järgneks normaalse valitsuse puhul kohene ametist vabastamine.

«Normaalse valitsuse puhul järgneks selliste mõtete peale viivitamatu vallandamine, sest siin õhutatakse vihkamist ja häbistatakse Eesti riiki ju lausa mitmes punktis,» selgitas Postimehele Jürgen Ligi.

Tema sõnul ei ole asi taaskord retoorikas. «Need seisukohad on läbimõeldud ja kolhoosi kultuurimajades harjutatud ning Helmed usuvad, et neil ongi on õigus olla ebanormaalsed,» ütles Ligi.

Tema sõnul järjekordsed sümpaatiaavaldused Kremli vastu peegeldavadki kokkulangevust poliitilises agendas.

«Ikka jälle homofoobia ja ksenofoobia, kusjuures venelastele püütakse silma teha jutuga, nagu kaitstaks neid ukrainlaste eest,» leiab Ligi.

«Arvestus on selle peale, et inimvihkamine toob parteile hääli juurde ning Eesti riik ja ülejäänud rahvas selle kõrval ei loe,» rääkis Jürgen Ligi.

EKRE siseminister Mart vastas Helme Deutsche Welle küsimusele, kas geid tungivad peale ja ujutavad eesti rahva üle, et “las [geid] jooksevad Rootsi”. “Las jooksevad Rootsi. Seal on kõik olemas, kõik vaatavad nende peale viisakamalt,” ütles Helme.

„Kas teie vaatate ebaviisakalt?” küsis Deutsche Welle. „Mina vaatan tõesti ebasõbralikult,” vastas Helme.

„Tänapäeval nimetatakse seda homofoobiaks,” märkis Deutsche Welle. “See ei ole homofoobia. Ma ütleksin, et need inimesed, kes räägivad, et meie referendumit ei ole vaja, on heterofoobid. Nad trügivad heteroseksuaalide voodisse. Nemad trügivad, mitte meie ei trügi nende voodisse. Kui nemad võivad teha oma homopropagandat, siis võime meie teha ka teist propagandat,” vastas Helme.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi