Pärnakad valisid 15 kandidaadi seast Pärnu aasta teoks Raja lasteaia ja ujula valmimise.

Rahvahääletusel osales 3957 inimest ning neist 830 pidas lõppeva aasta teoks just Raja lasteaia ja ujula valmissaamist, teatas linnavaliktsuse pressiesindaja teisipäeval.

Teiseks tuli Supeluse tänava autovabaks kuulutamine suvel ja kolmandaks Ristiku tervisekeskuse avamine. 

Augusti viimasel päeval aadressil Raja tänav 7 avatud lasteaiamaja märgib linnavalitsuse teatel suvepealinna alushariduselus epohhiloovat sündmust – viimati valmis Pärnus täiesti uus lasteaiamaja aastal 1985, pärast seda on olemasolevaid hooneid ajakohastatud, kuid ühtegi otsast lõpuni päris uut lasteaeda ei ole ehitatud.

Raja lasteaed on üks Eesti moodsamaid lasteaedu. See koosneb päikesekujulisest lasteaiahoonest, atraktiivsest õuealast, kaasaegsest ujulast ja nende juurde kuuluvatest parklatest. Avaral õuealal on mudilaste päralt erinevad mänguväljakud, väikesed ja suured kelgumäed, batuudid, kiiged, karussellid, liiklusväljak, ministaadion jpm. 

Kogu kompleks on projekteeritud ja ehitatud ümbritsevat looduskeskkonda hoides ja arvestades. Tegemist on energiatõhusa ehitisega, millele on antud energiaklassimärgis A. 

Lisaks uhiuuele lasteaiale on Pärnus lõpuks ometi tänapäevastele normidele vastav, tehnoloogiliselt Eesti üks moodsamaid ujulaid. Kui uus lasteaed valmis suvepealinnas viimati 35 aasta eest, siis eelmise linnaujula avamisest möödus tänavu 40 aastat ning uut avalikku ujulat ootasid suvepealinlased juba ammu.

Peale lasteaiamudilaste kasutavad Raja ujulat kõik teisedki, kel soov soojas vees basseinipikkust mõõta: kooliõpilased ujumisõppetundideks, sportlased treeninguteks ja võistlusteks, rääkimata ülejäänud linnarahvast ja Pärnu külalistest. 

Raja lasteaia ja ujula hoone kandideerib ka aasta betoonehitiseks.

Lasteaed-ujula arhitektuurse lahenduse tegi KAOS Arhitektid, projekteeris Projekt O2 ja ehitas OÜ Nordlin Ehitus. Kompleksi ehitus maksis koos sisustusega 11,7 miljonit eurot, millest 4 039 200 on Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus.

Ujula eest tasus Pärnu linn, lasteaia omaosaluse maksid Pärnu linn ning Tori ja Häädemeeste vald.

Mullu valisid inimesed aasta teoks Pärnu muuli ja Rannapargi vahelise kergliiklustee. Pärnu Postimees ja Pärnu linn korraldavad aasta teo konkurssi alates 2006. aastast.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi