Peaminister Jüri Ratas lubas muudatusi terviseametis ja seda juba lähiajal, vahendas BNS.

Küsimusele, kas koostöö jätkumine terviseameti peadirektori Merike Jüriloga on võimalik, vastas sotsiaalminister Tanel Kiik Keskerakonnast, et usalduslikku klappi pole tekkinud ja muutused on vältimatud.

Peaminister Jüri Ratas ütles eriolukorra ajal, et tal on etteheiteid terviseametile, ja lubas teema üles võtta kriisi vaibudes. Nüüd kinnitas ta, et teema on valitsuses arutlusel, ja lisas, et koostööle ei ole kasuks tulnud terviseameti teravad väljaütlemised valitsuse aadressil seoses kiirtestidega, mis ärimehed riigile annetasid ja mille kasutamiseks amet vajadust ei näinud.

«See ei ole enam mõistlik suhtlus ameti ja valitsuse vahel. Küsimus ei ole praeguses ajas, vaid kogu koroonaeelses ajas ja kriisis. Ma arvan, et muudatused terviseametis peavad lähiajal aset leidma,» ütles Ratas.

Peaministri sõnul on valitsusel vaja usalduslikku suhet terviseametiga ja ta andis mõista, et ameti peadirektori võimalik väljavahetamine on sotsiaalministri otsustada.

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et on viimasel kuul kohtunud terviseameti peadirektori Merike Jüriloga neli korda, teemaks on olnud koostöö ja tulevik. «Ma pean tunnistama, et oleme ilmselt olukorras, kus muutused on vältimatud. Eks me anname neist teada, kui otsused on tehtud,» vastas Kiik küsimusele, kas valitsuse koostöö terviseameti peadirektoriga on enam võimalik. «Ma olen jätkuvalt seda meelt, et terviseamet on teinud kriisi ajal palju olulist tööd, aga samal ajal on tõsi ka see, et usalduslikku klappi ja head hingamist pole valitsuse ja terviseameti vahel tekkinud,» tunnistas Kiik.

Ministri sõnul on terviseameti juhtide viimaste nädalate väljaütlemised suurendanud vastastikust umbusku. «Sellest on kahju, sest minu eesmärk oli koostöö toimima saada, aga pean tunnistama, et vahepealsetest edusammudest hoolimata pole see pikas plaanis võimalik,» ütles Kiik.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi