Eesti Proviisorapteekide Liit (EPAL) alustas teavituskampaaniat „Õpi apteekriks“, mille eesmärk on innustada noori õppima farmatseudiks või proviisoriks.

EPAL-i juhatuse liikme, proviisor Timo Danilovi sõnul soovitakse teavituskampaaniaga juhtida noorte tähelepanu apteekri elukutsele. „Apteekri elukutse on ja jääb. See on valdkond, mis peab vastu igale kriisile ja on seetõttu turvaline valik pidevalt muutuvas maailmas. Apteeker osutab kõige kiiremat abi esmaste tervisemurede lahendamisel ning on vaieldamatu ekspert ravimiabis. Samas ei pöörduta apteekri poole mitte ainult probleemide lahendamiseks, vaid ka tervikliku tervisenõu saamiseks,“ tõdes Danilov.

Timo Danilov nentis, et juba ammu enam ei ole apteekri ülesandeks vaid ravimite müümine. „Apteekri tööd iseloomustab innovatsioon ja vaheldusrikkus, kaasaegne keskkond, professionaalne tervisenõustamine, apteegirobotid, mitmekülgne teenuste valik ja digilahendused,“ loetles Danilov märksõnu, mis on omased tänapäevasele apteegile. 

Farmaatsia eriala saab Eestis õppida kahes kõrgkoolis, proviisoriks Tartu Ülikoolis ja farmatseudiks Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. 

EPAL on proviisorapteeke ja apteegipidajatele frantsiisiteenuse pakkujaid ühendav liit. EPAL-i eesmärgiks on tõsta apteekide rolli esmatasandi tervishoius ning arendada ravimiabi ja terviseteenuste osutamist apteegis. Liit on orienteeritud innovatsiooni ja kaasaegsete digilahenduste kasutamisele apteegisektoris, rahvusvahelisele suhtlusele ja koostööle. Muuhulgas on prioriteediks farmaatsiahariduse edendamine, apteekri elukutse populariseerimine ja apteekrite erialane täiendamine. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi