Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi skandaalist rääkinud justiitsminister Raivo Aeg märkis neljapäeval valitsue pressibriifil, et palus prokuratuuri seisukohta ministri ametiauto eraviisilise jälgimise kohta. 

“Ma palusid prokuratuuril anda seisuoht eraviisilise jälitustegvuse seaduslikkuse osas. Sest igal asjal on piir,” ütles Aeg, lisades, et pole võimalik, et suvalisi inimesi võib ajakirjandusliku eksperimendi huvides jälitada, nende tegevust jälgida ja andmeid koguda. 

“Kui me tahame õigusriik saada, siis kõik peavad käituma ka õigusriigi reeglite kohaselt,” rõhutas Isamaasse kuulub justiitminister. 

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsist rääkides märkis Aeg, et minister on väga aktiivse avaliku huvi jälgimise all ja peab igat sammu arvestama – kus ta käib ja kellega kohtub. “Mis puudutab laste transportimist, siis ei maksa ka päris hulluks minna. Loomulikult võime mingid reeglid ette kirjutada, kuid alati peab jääma ka inimlik moment. Mina selles osas küll ei suuda Repsi hukka mõista, et on ametiautoga lapsi kooli viinud ja ära toonud,” ütles Aeg. 

Mis aga puudutab ametiauto pikajalist kasutamist sõitmiseks puhkusele välisriiki, siis Aegi sõnul tema poleks nii teinud. 

Maaeluminister Arvo Aller Eesti Konservatiivsest Rahaverakonnast märkis, et kui valitsusliikmetel on Mailis Repsile midagi öelda, siis seda tehakse valitsuse sees, mitte ajakirjanduse kaudu. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi