“Study in Estonia” tutvustas kolmapäeval koos ülikoolidega ning Eesti Teadusagentuuri algatusega “Research in Estonia” jaapanlastele õppimise ja teaduse tegemise võimalusi Eestis.

Euroopa Liidu esindus Jaapanis korraldab igal aastal Jaapani noortele Euroopas õppimise võimalusi tutvustavat haridumessi “European Higher Education Fair” ning Eesti on osalemas Jaapani tudengitele Eestis õppimise ja töötamise võimaluse tegevustes juba kolmandat aastat. Fookuses on Eesti kõrgkoolide ingliskeelsed õppekavad ning Eestis teaduse tegemise ja töötamise võimalused.

Jaapan on välistudengite valdkonnas üks Aasia suurimaid saatjariike ning võiks Eesti jaoks olla kõrge potentsiaaliga turg talentide värbamiseks. Praegu omandab Eestis diplomit 44 Jaapani tudengit nii bakalaureuse- magistri- kui doktoriõppes. Õppekavadest on jaapanlaste seas kõige populaarsemad informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiad, sotsiaalteadused kui ka muusika ja esituskunstid ning ärindus ja majandus.

„2014/2015 õppeaastal õppis Eestis kaheksa Jaapani üliõpilast, tänaseks on arv viiekordistunud. Jaapan võiks olla järgmisel kümnendil riik, millele oluliselt enam tähelepanu pöörata – alates värbamisest lõpetades vilistlastega,” kommenteeris Eesti kõrghariduse rahvusvahelise turunduse juht Eero Loonurm.

Jaapani tasemeõppe tudengeid õpib Eestis kaheksas kõrgkoolis: Tallinna Tehnikaülikoolis, Tartu Ülikoolis, Tallinna Ülikoolis, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Estonian Business Schoolis, Eesti Maaülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias ja Ettevõtluskõrgkoolis Mainor. Lisaks toimetab aktiivselt Aasia Uuringute Koda Eestis.

“Jaapanis on tuntud ütlus “hyaku-bun wa ikken ni shikazu”, mis tähendab tõlkes seda, et parem üks kord näha kui sada korda kuulda,” lisas Tokio resideeruva Eesti suursaatkonna nõunik Argo Kangro. “Eesti keeles oleks hea vaste, et oma silm on kuningas.”

Kangrol on hea meel, et aasta-aastalt on kasvanud “oma silma” usaldavad Jaapani turistid, ärimehed, poliitikud ja ka üliõpilased.

“Study in Estonia ja Eesti ülikoolide regulaarne ja aktiivne osalus Euroopa Liidu kõrgharidusmessil EHEF Jaapanis on hakkanud vilja kandma,” kommenteeris Kangro. “See annab tunnistust Eesti hariduse usaldusväärsusest ja kvaliteedist. Viimastel aastatel on eriti huvi tuntud küberkaitse õppekava suhtes. Tihenevad majandussuhted vajavad kvalifitseeritud spetsialiste, kes suudavad orienteeruda nii Eesti kui Jaapani tööturul.”

27. oktoobrist kuni 27. novembrini toimuval Jaapani veebiseminaride seerias haridusmessil osaleb võtab osa enam kui 70 ülikooli 23 Euroopa Liidu liikmesriigist. Maailma tippülikoolidest osalevad INSEAD Prantsusmaalt, Leuveni ülikool Belgiast, Heidelbergi ülikool Saksamaalt ning Trinity College Iirimaalt. Kokku oodatakse pea 10 000 osalejat.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi