Sotsiaalminister Tanel Kiik kinnitas kolmapäeval avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul terviseameti peadirektoriks senise Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi direktori Üllar Lanno.

Uus peadirektor asub ametisse alates 1. oktoobrist, seni jätkab peadirektori ülesannete täitmist Mari-Anne Härma, teatas sotsiaalministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.

Üllar Lanno on omandanud üldarsti kraadi Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas, töötanud Tartu Ülikooli Kliinikumis, Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, Helsingi Ülikooli keskhaiglas, Hollandi ravimiuuringute konsernis Stickares ning meditsiinitarvikute ettevõttes Instrumentarium OY. Alates 2006. aastast töötab Üllar Lanno Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi direktorina.

“Tervishoiu ja siseturvalisuse valdkond ning riik tervikuna on COVID-19 põhjustatud kriisiga seni hästi hakkama saanud. Kuna kogu maailmas ja Euroopas nakatumine tõuseb, siis peame ühiselt pingutama, et tõkestada viiruse levikut Eestis ja vähendada survet meie tervishoiusüsteemile,“ ütles Üllar Lanno. „Seepärast pean väga oluliseks tihedat koostööd nii valitsuse kui ka kõigi tervishoiu ja siseturvalisuse valdkonna asutustega.“

„Lähikuudel on Terviseameti peadirektori üheks suurimaks väljakutseks koroonaviiruse leviku tõkestamine,“ ütles Tanel Kiik. „Selleks tuleb jätkata Terviseameti tugevdamist, koordineerida laiemalt tervisevaldkonna tegevusi ning teha head koostööd riigi ja kohalike omavalitsustega. Üllar Lanno pikaajaline juhtimiskogemus ja meditsiiniharidus annavad kindlustunde, et Eesti tervishoiusüsteem tuleb ka edaspidi kriitilistel hetkedel edukalt toime. Soovin uuele peadirektorile jõudu ja tarkust Eesti tervishoiusüsteemi korraldamisel ja arendamisel.“

Riigikantselei juures tegutsev avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjon kuulutas avaliku konkursi terviseameti peadirektori ametikoha täitmiseks välja selle aasta juulis. Avaliku teenistuse tippjuhi teenistusaeg kestab viis aastat.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi