Ämari lennubaasi saabuvad pühapäeval Ameerika Ühendriikide maaväe kopterid UH-60 Black Hawk, mida võib järgneva nädala jooksul märgata lendamas Ämari lennubaasi, keskpolügooni ning Tapa ümbruses.

Kopterite peamine ülesanne on teha koostööd Eesti kaitseväelastega. Piloodid teevad omalt poolt kõik, et inimeste igapäevaelu võimalikult vähe segada, teatas kaitseväe peastaap.

Kopterid kuuluvad Ameerika Ühendriikide maaväe 101. lahinglendude brigaadi ehk Combat Aviation Brigade‘i ning baseeruvad Lätis Lielvārde baasis. Kopterid suunduvad tagasi Lätti 18. septembril.

Maaväe mitmeotstarbeline kopter UH-60 Black Hawk kuulub Sikorsky Aircraft Corporationis arendatud S-70–tüüpi helikopterite perekonda. Black Hawki kasutatakse õhurünnakuteks, üksuste transportimiseks, vigastatute evakuatsiooniks, lahingujuhtimiseks ja muudeks ülesanneteks.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Ka Eesti, Läti ja Leedu on eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks. Madallende sooritatakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-iga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi