Keskkonnaministeerium valmistab ette uut eelnõu, mis lubaks ka kange alkoholi pudelid liita taarasüsteemiga, vahendab BNS.  

Algsed automaadid ei oleks suutnud lahja alkoholi pakenditest väga erisuguse kujuga kange alkoholi pudeleid tuvastada, mistõttu ei olnud see varasemalt võimalik. Jätkuvalt ei oleks hügieeninõuete tõttu võimalik tagastada supi- ja moosipurke. 

Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna nõuniku Kerli Rebase sõnul on eesmärk luua paindlik süsteem, kus pakendiettevõtja saab ise valida, kas ta soovib oma pakendeid ja pakendijäätmeid koguda avaliku konteinervõrgu või taaraautomaatide kaudu.

Viivitus tuleb ilmselt sissekirjutatud pakenditega, mis on kandilised või eba­standardse kujuga, kuna vanemad seadmed neid tuvastada ei suuda. Vanemate seadmete väljavahetamine võib kesta kolm kuni viis aastat.

Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna nõuniku Kerli Rebase sõnul vaevub hinnanguliselt vaid kümme kuni 20 protsenti tarbijatest purke enne tagastamist puhtaks pesema, mistõttu ei ole võimalik supipurkide süsteemi tagastamine.

“Väga raske on tagada, et inimesed tekkinud purgid pärast tarbimist puhtaks peseksid, mis omakorda tekitab mitmeid probleeme: ebameeldiv hais kaupluse teenindusruumides, närilised, putukad, transpordivahendite ja hilisema käitluskoha puhtus,” rääkis jäätme- ja taarakäitlusega tegeleva ettevõtte Moya juhatuse liige Tarmo Koreinik lehele.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi