Euroopa Komisjon teatas, et toetab eestlaste initsieeritud rahvusvahelist liikumist The Global Hack, pannes välja 60 000 euro suuruse auhinnaraha ja lisaks veel 15 000 eurot järelhäkatoni toetuseks.

Tegemist on globaalne tehnoloogia sektori korraldatud mõttetalgutega, mille eesmärk on välja töötada praktilisi lahendusi leevendamaks COVID-19 kriisi. The Global Hack toimub 9-12 aprillini. Häkatoni peakorraldaja Kai Isand usub ettevõtluse jõusse ja inimeste võimesse kiirelt reageerida kriiside lahendamisel ja hackathoni kasv globaalseks liikumiseks on selle ehedaks näiteks.

“Me kutsume kõiki üles andma oma panus lahenduste leidmiseks,” ütles Kai Isand pressiteate vahendusel. “Lisaks lahendustele, mis aitavad peatada või aeglustada viiruse levikut, on meie fookuseks ka innustada inimest mõtlema, kuidas antud kriis meie elusid tulevikus muudab. Kuidas muutub meie liikumine, kuidas me ehitame majasid, kuidas hoiame kontakti, kuidas õpime. Me tahame innustada inimesi nägema uusi lahendusi ja võimalusi juba olemasolevatele asjadele. Me tahame, et inimesed kasutaksid seda võimalust, et näha maailma uues valguses. Praeguseks on oma kohalikest häkatonides The Global Hacki raames teada andnud juba üle 47 riigi, näiteks Portugal, Poola, Ukraina, Valgevene, Moldova, Saksamaa, Prantsusmaa, Kanada, Suurbritannia, India, Itaalia, Šveits, Gruusia, Austraalia, Nigeeria, Küpros, Albaania ja paljud teised.”

The Global Hacki eesmärk on tuua digitaalselt kokku inimesed üle maailma, et vahetada ideid ja leida praktilisi lahendusi, mis otseselt adresseerivad koroonakriisist tingitud väljakutseid. Tuues omavahel kokku maailma tasemel mentorid ja motiveeritud meeskonnad, võimaldame luua lahendusi ehitamaks ülesse lootustandva tuleviku. Häkatoni eesmärk on näidata ka seda, kuidas on digilahendusi ära kasutades võimalik ühendada inimesi erinevatest maailma piirkondadest ning aidata kõige haavatavamaid.

Euroopa Komisjon paneb välja 60 000 euro suuruse auhinnaraha võitjameeskondadele. Lisaks rahalisele toetusele annab komisjon endapoolse sisendi lahendatavatele väljakutsetele, millega riigid kriisis rinda pistma peavad. Need väljakutsed on seotud idufirmadega, väikeettevõtete ja e-tervisega. Sellele veel lisaks pakub Komisjon juhendamist elujõuliste lahenduste leidmisel valdkondades, kus need kriitiliselt vajalikud on. 

Üritusest on osa võtma kutsutud oma ala eksperdid, tehnoloogiaentusiastid, ettevõtjad, teadlased, projektijuhid, disainerid, turundusspetsialistid, innovaatorid ja teised, kes tahavad aidata. The Global Hack leiab aset globaalses digiruumis 9–12 aprillini. 

The Global Hack Estonia

Igaüks võib kokku panna oma 6–12-liikmelise meeskonna, kes on idee realiseerimisele pühendunud. Häkatoni ajal on osalejate ülesanne arendada enda väljapakutud parimaid ideid kriisist edukaks väljumiseks. Oma ideid on võimalik tagasiside saamiseks ja tiimide leidmiseks postitada slack-kommuuni. Samast kohast on võimalik leida ka osalemise reeglid ning registreerida oma meeskond.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi