Väikese väina õhuliinide mahavõtmise eest seisnud saarlane Heiki Hanso loodab, et omapärane vaatetorn ja mereäärsed matkarajad tooksid Saaremaa väravasse rohkelt huvilisi, kirjutab Saarte Hääl.

Uudise peale, et Elering eemaldab Väikese väina õhuliinid juba aastaks 2024, mis on planeeritust kolm aastat varem, võttis Hanso taas üles viis aastat vana idee. Hanso nägemust mööda võiks Orissaare pöörul seisva 30 meetri kõrguse metallmasti külge ehitada vaateplatvormi. Eleringi juht Taavi Veskimägi ütles ERR-ile, et kui kohalikel on niisugune soov, saab masti üle anda.

Näiteks tõi Heiki Hanso Rõuges asuva Pääsupesa torni. Väikese väina vaatetorni idee võiks lähtuda ka mõnest linnust, arutles Hanso. Kasvõi mälestuseks nendele tuhandetele luikedele, kes õhuliinide läbi aastate jooksul oma otsa leidnud on.

Hanso sõnul on kõik alles idee tasandil. Selles on ta kindel, et säärane vaateplatvorm oleks atraktsioon nii linnuvaatlejatele kui ka muidu huvilistele.

Idee ei piirdu vaid torniga, vaid see peaks Hanso arvates haakuma ka Ö-tähe monumendi juurest tornini kulgeva matkarajaga. Autoomanikud saaksid oma sõiduvahendid sinna jätta ning jalgsi mastini kõndida. Kõrvalepõike võiks teha ka lähedalasuvale laiule.

Roostunud kallastele saaks Heiki Hanso sõnul ehitada postidel laudtee, nagu on Pärnu rannapiirkonnas, ning mastini viiks tee paralleelselt tammiga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi