Rahandusminister Martin Helme ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et kuigi praegu käimas olevate järgmise aasta riigieelarve läbirääkimiste käigus valitsus diislikütuse aktsiisi muutmist ei käsitle, siis võib aktsiisilangetuse küsimus vastava uuringu valmides hiljem siiski valitsusse jõuda.

“Me oleme suvest saadik teinud rahandusministeeriumis analüüse, kogunud erinevaid andmeid, rääkinud erinevate turuosalistega – nii vedajate kui ka kütusemüüjatega. Võiks tõdeda, et saame väga erinevaid arvutusi kogu aeg,” ütles Helme.

Ta lisas, et pessimistlike arvutuste kohaselt tähendaks diislikütuse hinna Lätiga samale tasemele langetamine eelarvest 40 miljoni euro kadumist, samas kui optimistlikud arvutused prognoosivad hoopis eelarvesse 20 miljoni euro lisandumist. Ministri sõnul tuleb suur vahe arvutustes sellest, et on raske ennustada, kas Eesti vedajad tulevad tankima Eesti turule tankima või jätkavad tankimist välismaal.

Helme rääkis, et praegu ongi käimas konjunktuuriinstituudi uuring, et sellele küsimusele vastust saada. “Kui me sealt saame mingi sisendi kätte, on meil julgust edasi minna,” märkis ta.

Rahandusminister rääkis, et praeguste eelarve läbirääkimiste käigus valitsus diislikütuse aktsiisi muutmist ei käsitle. “See ei tähenda, et kui me saame õiged numbrid saame kätte, et siis me sellega siiski valitsusse ei võiks tulla. Eeldus on, et see ei ole eelarvele mitte kuluga, vaid tuluga, või vähemalt eelarveneutraalne tegevus. Mina ei ole seda plaani maha matnud,” ütles Helme.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi