Peaminister Kaja Kallas kinnitas pühapäeval CNN-i otse-eetris, et jätkuvalt on vajalik Venemaa igakülgne isoleerimine. 

Igal pühapäeval on CNN-i eetris oodatud intervjuusaade “State of the Union”, kus arutavad USA, aga ka välismaa poliitikud ja arvamusliidrid kõige olulisematel päevakajalistel teemadel.

Pühapäeval rääkis Kaja Kallas otse-eetris saatejuht Jake Tapperiga Putini sõjast Ukrainas. “Rõhutasin, et peame jätkama igakülgset Ukraina abistamist. Putin ei tohi seda sõda võita. Seetõttu on jätkuvalt vajalik Venemaa majanduslik ja poliitiline isoleerimine,” märkis Kallas sotsiaalmeedias. 

Kallase sõnul selgitas ta, et muutunud julgeolekuolukord Euroopas nõuab aruka ohjeldamise poliitika järgimist. “See tähendab, et peame liikuma heidutuselt otsestele kaitsetegevustele. Peame kaitsekulutusi suurendama. Eesti on kaks protsenti SKT-st kaitsevaldkonda suunanud juba kümmekond aastat. On oluline, et seda teeksid kõik NATO riigid,” rõhutas Kallas. 

Tema sõnul on vajalik kaitsekulutuste arukas ja koordineeritud planeerimine ning koostöö üksteise kaitsevõime tõstmiseks. “Liitlasvägede kohalolu meie piirkonnas peab muutuma püsivaks. Vajame NATO idatiivale ka rohkem võimekusi nagu kaugmaa õhutõrje,” lisas Kallas. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi