Riigikogu majanduskomisjoni delegatsioon viibib kolmapäevani visiidil Araabia Ühendemiraatides (AÜE), kus külastab maailmanäitust EXPO Dubais ning kohtub kohalike äriorganisatsioonide ja AÜE parlamendi majanduskomisjoni liikmetega.

Komisjoni aseesimehe Sven Sesteri sõnul on EXPO-l osalemine Eesti ettevõtjate jaoks suurepärane võimalus sõlmida riigi toel globaalseid kontakte ja ärisuhteid, samuti on ettevõtjad väga huvitatud Araabia kultuuriruumis tegutsemisest.

“Enda tutvustamine läbi aegade suurimal, 190 riigi osalusega Dubai EXPO-l on neile suur võimalus saada märgatud. Suhted loevad Araabia kultuuris iseäranis palju – poliitiline heakskiit võrdub usalduse pitseriga ja mängib otsuste tegemise juures määravat rolli. Võimalust Eesti ettevõtjatele toeks olla ei tohi kasutamata jätta,“ sõnas Sester.

Aseesimehe sõnul Araabia Ühendemiraadid teavad, mis on kvaliteet ja soovivad, et neid nähtaks modernse riigina. “Eesti on omalt poolt valmis pakkuma nii tulevikku suunatud digilahendusi, väärtusahela läbinud Eesti loodusvarasid, aga ka usalduslikku partnersuhet.”

Esmaspäeval külastab majanduskomisjoni delegatsioon koos president Alar Karise delegatsiooniga Dubai Tuleviku Muuseumi. EXPO-le jõutakse kell 11 kohaliku aja järgi. Eesti paviljonis esitleb oma innovatiivseid lahendusi üle 20 ettevõtte ja toimub ärifoorum, millel Eestit tutvustavad teiste hulgas Bolti juht Martin Villig, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse e-residentsuse programmi juht Lauri Haav ja 30 aastat Eestis ettevõtlusega tegelenud Sonny Aswani. Hiljem osaleb komisjoni delegatsioon väljasõidul Sharjah Kaubandus- ja Tööstuskotta ja kohtub koja juhtkonnaga. 

Teisipäeval viibib komisjon EXPO-l ja kohutb Eesti suursaadikuga Araabia Ühendemiraatides Jaan Reinholdiga. 

Kolmapäeval kohtub komisjoni delegatsioon Ajmani Emiraadi Kaubandus- ja Tööstuskoja juhtkonnaga ja osaleb äriseminaril, seejärel toimub kohtumine AÜE parlamendi (Federal National Council) majanduskomisjoni liikmetega.

Delegatsiooni kuuluvad kõigi parlamendifraktsioonide esindajad ehk Sven Sester, Jüri Jaanson, Kalvi Kõva, Mihhail Korb ja Riho Breivel. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi