Harju maakohus kinnitas neljapäeval riigiprokuratuuriga sõlmitud karistusleppe, mille kohaselt peab Keskerakond oma eksjuhi Edgar Savisaarega seotud korruptsioonisüüasjas maksma varjatud annetuste vastuvõtmise eest riigile 25 000 eurot. 

Kohtuotsuse kohaselt peab Keskerakond maksma riigile 25 000 eurot ning karistuse ülejäänud osa ehk 250 000 eurot jääb erakonnale peale tingimisi ühe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga.

“Prokuratuur on juba kohtueelse menetluse ja hiljem ka kohtumenetluse ajal pidanud menetlusosalistega läbirääkimisi kokkuleppemenetluse teemadel. Mais jõudsid läbirääkimised nii kaugele, et Keskerakond oli nõus kokkuleppe korras süüdimõistva kohtuotsusega, ning see otsus sündis menetlust juhtiva prokuröri, süüdistatava ja tema kaitsjate vahel,” on riigi peaprokurör Lavly Perling öelnud.

Juhtiv riigiprokurör Taavi Pern on öelnud, et prokuratuur hindab iga süüdistatavat individuaalselt ja karistuse puhul lähtutakse sellest, mis süüdistatavat mõjutab. Rahalise karistuse küsimisel hinnatakse muuhulgas ka süüdistatava võimalusi sellist rahalist karistust tasuda. Keskerakonda puudutavas on meie hinnangul asjakohased ka erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) korduvad ettekirjutused Keskerakonnale keelatud annetuste tagasimaksmiseks,” märkis ta.

Keskerakonna juht ja praegune peaminister Jüri Ratas on korduvalt öelnud, et erakond ei taha kohut käia ning soovib oma eksjuhi Edgar Savisaare varjust vabaneda. 

Süüdistuse kohaselt võttis MTÜ Eesti Keskerakond juhatuse liikme ja esimehe Edgar Savisaare esinduses Paavo Pettai ja Kalev Kallo kaasabil ettevõtjalt Hillar Tederilt vastu keelatud annetuse.

Hillar Teder ja Paavo Pettai sõlmisid näilise laenulepingu, mille kohaselt annab Retail Real Estate OÜ laenu Midfield OÜ-le, kuid tegelikkuses andis H. Teder laenu MTÜ-le Eesti Keskerakond. Erakonnaseaduse kohaselt võib erakond sõlmida laenulepingu ainult juhul, kui laenu andja on krediidiasutus ning laenamine toimub turutingimustel. Erakonnaseaduses sätestatud tingimusi rikkuv tehing loetakse keelatud annetuseks

Vastutasuna nõustus Edgar Savisaar Tallinna linnapeana kasutama oma ametiseisundit, korraldamaks Promptus Capital OÜ-le kuuluva kinnistu aadressil Mäekalda tee 14 Tallinn vahetuse Tallinna linnale kuuluva kinnistu aadressil L. Koidula tn 34a vastu.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi