Tiksojale paigaldatud kiiruskaamera tegi kolme kuu vältel trahve, vaatamata sellele, et teatud suunas kaamerale lähenenud sõidukijuhidel polnud võimalik puuduva liiklusmärgi tõttu kiiruspiirangust infot saada, kirjutab Tartu Postimees. 

Tartlane Kulvo Kolk sai mullu oktoobris ühe päeva jooksul kaks korda Tiksojal seisva kiiruskaamera tehtud fotode alusel trahvi. Esimene kord märkas ta vaid sähvatust, teine kord läks kontrollima, sest kahtlustas, et kaamera fikseeris liiklusrikkumise alusetult.

Teisele katsele läks Kolk nii, et pani autos video salvestama. Salvestiselt on näha, kuidas Kolk liigub autoga Tartust Ilmatsalu ringilt Tallinna maanteel Tiksoja ristini ning teeb seal parempöörde. Ta jõuab kiirendada mõnikümmend meetrit ning auto kiirus kerib 80 kilomeetrini tunnis. Seejärel käib kiiruskaamera kastist sähvatus. Liiklusmärkide järgi otsustades võinuks ta sõita sel lõigul 90-kilomeetrise tunnikiirusega.

Tiksojal hakkas kiiruskaamera tööle mullu 17. septembril. Liiklusmärk, mis ei luba sõita kiiremini kui 70 kilomeetrit tunnis, asus enne Tiksoja ristmikku. Kolgi Škodat pildistas kaamera 23. oktoobril. Pärast ristmikku paigaldati liiklusmärk lisaks aga 16. detsembril. Kuigi nüüdseks on kõik liiklusmärgid sel lõigul korrektselt olemas, kahtlustab Kolk, et seal võisid kolme kuu jooksul alusetult trahvi saada teisedki juhid.

Transpordiameti kommunikatsioonijuht Erki Varma teatas, et kiiruskaamera asub Tiksojal pöördekohast umbes saja meetri kaugusel ning kaamera fikseerib sõiduki kiiruse 25-75 meetrit enne kaamerat. Ta selgitas, et trahvi saamiseks pidanuks Tiksoja ristist pööravad sõidukid kaamera tähelepanu võitmiseks kiirendama kiiruseni rohkem kui 76 kilomeetrit tunnis 25-75-meetrise vahemaa jooksul. «Tehniliselt on see tänavalegaalsete sõidukite puhul sisuliselt välistatud,» vahendas Varma.

Kuid Kulvo Kolgi tehtud videolt on näha, et tema üsna tavaline, 1,4-liitrise bensiinimootoriga täiesti tänavalegaalsel Škodal õnnestub ristmikult piisavalt kiiresti kiirendada, sest kiiruskaamera sähvatab ning näha on, et auto kiirus küünib mõnekümne meetriga 80-kilomeetrise tunnikiiruseni.

Trahvikviitungid potsatasid Kolgi e-postkasti 27. oktoobril. Need on ta vaidlustanud, kuid lahendit pole saabunud. Trahvid pole suured, 12 ja 9 eurot, kuid Kolk pole nõus maksma trahvi liiklusrikkumise eest, mida ei ole teinud.

Politsei liiklusmenetlustalituse juht Alar Karu selgitas, et Tiksoja kiiruskaamera on eelmise nädala seisuga enam kui poole aasta jooksul fikseerinud ligi 8000 kiiruseületamist. «Nendest juhtumitest kaheksa trahviteadet on vaidlustatud,» sõnas Karu.

Ta selgitas, et liiklejad on viidanud nii võimalikule puuduvale piirkiirust määratlevale liiklusmärgile kui ka olukorrale, kus paigaldatud liikluskorraldusvahendid võisid olla lumega kaetud.
Vaidlustatud menetlused edastati menetlemiseks Tartu politseijaoskonnale, kus vaiete alusel on hoiatustrahvid tühistatud ning asjaolude selgitamiseks on alustatud väärteomenetlused. «Väärteomenetlused on veel pooleli,» sõnas Karu.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi