Tartu kesklinnas asuvale autosillale nime otsimise konkursil pakuti 208 nimekuju, nendest enim kordus Võidu sild – selle nimega on sild tuntud ka praegu, kirjutab Tartu Postimees.

Võidu pakuti 54 korda, järgnes Rahu 51 korraga. Kesklinna silda pakuti 30 korda, Riia silda 25 korda ja Fortuuna silda 24 korda.

Lõviosa ettepanekuid laekus Tartu linnavolikogu kantselei teatel Tartu kodulehe kaudu, 18 ettepanekut saadeti meilitsi ja üks tuli tavapostiga.

Tartu volikogu kantselei juhataja Aune Rumm märkis, et esmaspäevase posti hulgas silla nime ettepanekuid ei olnud, seega statistikasse enam muutusi ei tule. Ettepaneku tegijaid oli 499.

Tartu volikogu arutab silla nime küsimust maiistungil. Rumm selgitas, et nii leppis eesseisus kokku juba enne eelnõu esimest lugemist ja avalikku väljapanekut. Põhjus selles, et arutama ei peaks kiirustades.

Esmalt läheb arutelu kultuurikomisjoni, seejärel suurde saali.

Eelnõu kohaselt ei ole tegu silla ümbernimetamisega, vaid sillale nime määramisega, sest on selgunud, et ametlikult sellel sillal nime ei olegi.

Võidu silla ümbernimetamise algatas erakond Isamaa põhjendusega, et nimi on pandud tähistama suures isamaasõjas saavutatud võitu, mis aga Eestile tähendas okupatsiooni.
«Tegemist oli ideekorjega, mille eesmärk oli saada ideid silla nime kohta,» kommenteeris Reformierakonna Tartu piirkonna juht ja Tartu linnapea Urmas Klaas.

Ta lisas täpsustuseks, et ideekorje ei ole hääletus, linnavalitsuse ja volikogu arutelud seisavad selles küsimuses alles ees.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi