Alates uuest õppeaastast toetavad AS Toftan ja AS Wermo kokku kuut Võrumaa kutsehariduskeskuse silmapaistvat mehhatroonika ja tisleri eriala õppurit stipendiumiga, kirjutab Võrumaa Teataja.

Mehhatroonika eriala õpilaste arengut asub toetama AS Toftan. Stipendiumi eesmärk on toetada ja innustada heade õpitulemustega mehhatroonika eriala õpilasi Võrumaa kutsehariduskeskuses ning ühtlasi aidata kaasa mehhatroonika eriala populaarsuse tõusule. Järgmiseks õppeaastaks annab suurettevõte mehhatroonika kursuse õppuritele välja viis stipendiumit. Stipendiumisumma on kutsekeskhariduse õppijale 1350 eurot aastas ning mehhatroonika viienda taseme õppijale 2250 eurot aastas.

„Puidutööstus Eestis on nüüdissaegne ja suures mahus automatiseeritud. Lähitulevikus näeme arenguid masinnägemise ja tehissintellekti suunas ja tööstus muutub veelgi põnevamaks valdkonnaks. Tänaste tööstuste käitamine sõltub üha rohkem mehhaanika- ja automaatikateadmistega töötajatest. Soovime stipendiumiga innustada noori valima mehatrooniku eriala, sest usume, et Eesti tööstus suudab kõigile edukalt lõpetanutele pakkuda alati huvitavat ja hästi tasustatud tööd,” põhjendab AS-i Toftan tegevjuht Martin Arula stipendiumijagamise otsust.

Tisleri eriala õpilase arengut toetab järgmisest õppeaastast teine Võrumaa suurettevõte AS Wermo. Wermo stipendiumi eesmärk on toetada Võrumaa kutsehariduskeskuse tisleri eriala teise või kolmanda kursuse õpilasi, kes on edukad õppetöös ning motiveeritud edendama mööbli- ja puittoodete tootmise valdkonda, seeläbi propageerima valdkonna kutseharidust. Wermo stipendiumisumma on 1500 eurot aastas.

„Soovime rohkem oma ridades näha just tislerioskustega operaatoreid. Tisleri eriala loob tugevama ettevalmistuse õigeteks töövõteteks ja operaator suudab paremini mõista erinevate operatsioonide tähtsust just kvaliteedi hoidmisel. Enesekindlam operaator, kvaliteetsem töötlus ja kvaliteetne toode – kokku loob see positiivse emotsiooni ja just seda me oma klientidele tahame ka luua. Tulevikuprognoos on positiivne sümbioos õpilase, haridusasutuse ja tootmisettevõtte vahel, kus kõigil on oma roll kvaliteedi loomises,” selgitas AS-i Wermo personalispetsialist Keit Purga.

Võrumaa kutsehariduskeskuse direktor Eveli Kuklane usub, et ettevõtete pakutavad stipendiumid on märk tulevikuerialade õpetamisest. „Mehhatroonikud õpivad nii automaatikat, mehaanikat, programmeerimist kui ka elektrit-elektroonikat. Selle eriala lõpetajatel on käes tõeliselt kaalukad ja haruldased tööriistad, millega oma edasist õpiteed ja karjääri kujundada. Sooviks ainult mehhatroonikas näha õppimas senisest rohkem tütarlapsi. Tislerid on aga need, kelle professionaalsus aitab luua uut lisandväärtust mööblitootmises. Puit on Kagu-Eesti üks väärtuslikumaid loodusvarasid. Puidu oskuslik väärindamine mõjutab vahetult kohalikku majanduse konjunktuuri,” on Kuklane veendunud.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi