Omniva on koostöös mitmete abiorganisatsioonidega on Ukraina suunas saatnud teele juba 23 veoautot humanitaarabiga ning sel ja järgmisel nädalal on teele minemas veel mitmed veoautod abiga. 

Omniva teeb praegu koostööd kolme heategevusorganisatsiooniga Ukraina toetamiseks. Need on Eesti Punane Rist, MTÜ Mondo ja Toidupank. „Koostöös paljude logistikaettevõtetega saadame praegu teele iga päev uued veoautod abiga Ukraina suunas. See tähendab kogu protsessi korraldamist alates ladustamisest kuni sihtpunkti turvaliselt kohale viimiseni,“ ütles Omniva juhatuse liige Kristi Unt. „Inimesed, organisatsioonid ja ettevõtted on annetanud väga palju ja tööd meil jätkub – lähinädalateks on sõiduplaanid transpordiks paigas.“

Esimesed neli veokit Eesti Punase Risti poolt Ukraina heaks kogutud abiga läksid teele 9. märtsil. Kokku on Ukraina suunas teele läinud 13 veokit Eesti Punase Risti kogutud abiga. Eelmisel nädalal alustas Omniva ka Eesti Toidupanga toiduabi transporti Kiievi Toidupangale, mis koguti Eesti Toiduliidu üleskutsel Eesti ettevõtetelt. Toidupanga abiga läks teele neli veoautot.  Lisaks viis neli veokit kohale MTÜ Mondo abiga kogutud humanitaarabi.  Omniva logistikakeskusest startis sel nädalal veoauto, mis viis Tallinna linnavalitsuse kogutud toidu- ja esmatarbekauba partnerlinna Kiievi linnavalitsusele piirkonna elanike jaoks. Veel saadeti teele Helsingist Matkahuolto kogutud abi.  

Suurtes kogustes humanitaarabi transpordiks ette valmistamisega tegelevad nii Omniva töötajad kui ka vabatahtlikud, kes sorteerivad, pakivad kokku ja pakendavad abi transpordiks sobivatele alustele. Ukraniasse abi kohale viimise transporti panustavad paljud logistikaettevõtted, näiteks DSV, Prime Logistics, Cargoway, Transport-Spedycja Kraszewscy, Split Logistics, Stark Logistics, Transport Haldus Infra, Astrom Trade, Pets Transport. Omniva kannab kõigi veoste transpordikulud, välja arvatud kaks veost, mille Schenker viis kohale tasuta.

„Koostöö paljude osapooltega on sujunud hästi ja kõik panustavad üheskoos, et veod toimuksid kiirelt ja turvaliselt ning kogutud abi jõuaks abivajajateni,“ rõhutas Kristi Unt.  

Omniva ladustab Rukki tee logistikakeskuses heategevusorganisatsioonide ja Tallinna linnavalitsuse Ukraina heaks kogutud abi. „Eesti inimesed, organisatsioonid ja ettevõtted on olnud väga abivalmid ning abi on kogunenud väga palju ja seda tuleb kogu aeg juurde. Hetkel veel ladustamiseks ruumi jätkub,“ lisas Kristi Unt. „Lisaks piiri tagusele transpordile toetame siseriiklikult Eesti Punase Risti abi korraldamist, et abistada Eestisse saabunud Ukraina põgenikke. Omniva on näiteks abiks Pärnu ettevõttest Wendre annetatud suurema koguse tekkide transpordiga.“

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi