Peaminister Kaja Kallas viibib esmaspäeval visiidil Saksamaal, kus ta kohtub Saksamaa liidukantsleri Olaf Scholziga.

Peaminister Kallasel on Berliinis kavas kohtumised ka kaitseminister Christine Lambrechtiga ning video vahendusel rahandusminister Christian Lindneriga.

Liidukantsler Scholtziga tuleb arutluse alla julgeolekuolukord Euroopas, Venemaa jätkuv sõjaline agressioon Ukrainas ja võimalused Ukraina toetamiseks. Kõneldakse ka energiajulgeolekust. Samuti on fookuses vajadus teha kiireid muudatusi NATO kaitse- ja heidutushoiakus, sealhulgas vajalikud sammud NATO idatiiva tugevdamiseks.

Kaitseminister Lambrechtiga arutab peaminister kaitsekoostöö küsimusi, Ukraina toetamist ja ettevalmistusi NATO Madridi tippkohtumiseks. Kohtumisel rahandusminister Lindneriga on fookuses kaitse- ja majandusküsimused ning Venemaa agressiooni lõpetamine Ukrainas, sealhulgas vajadus energiasanktsioonide kehtestamiseks.

Peaminister Kallas esineb esmaspäeva õhtul kõnega mainekas Friedrich Naumann Foundation for Freedomis. Kõnele järgneb peaministri vestlus Deutsche Welle ajakirjaniku Melinda Cranega. Ürituse saksakeelset otseülekannet saab algusega kell 19 vaadata veebiaadressilt https://www.freiheit.org/germany/16th-berlin-speech-freedom-kaja-kallas.

Samuti on peaministril visiidi raames kavas ümarlauavestlus Axel Springeri meediamajja kuuluvate väljaannete esindajatega.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi