Tallinnas Pirital toimuvad reedel linnaosas talgud, kus osalevad kohalike koolide ja lasteaedade õpilased.

Koristustalgutel osalevad Pirita, Merivälja, Padriku, Pirita Kose ja Naba lasteaia lapsed, Pirita majandusgümnaasiumi ja Merivälja põhikooli õpilased ning Levadia jalgpalliklubi noored. Koos noortega on talgutel linnaosavalitsuse ja Pirita vaba aja keskuse töötajad.

„Sel aastal korraldame kevadtalgud Pirital teistmoodi – kutsusime koristustöödele kohalikud lasteaialapsed ja koolinoored. See ei ole lihtsalt koristamine. Tööde käigus õpetame lapsi ümbritsevat märkama, tegema tööd ja olema keskkonna suhtes hoolivamad. Selgitame, miks prügi korjame ja kus on selle õige koht,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Kokku umbes 300 talgulist teevad kevadisi koristustöid Lillepi, Merivälja ja Hiie pargis, Pirita rannas ja rannametsas, Võsa tee mänguväljaku ümbruses, Maarjamäe klindi alusel ning töökäsi jätkub ka Kloostrimetsa tee 29a metsaalust puhastama. Koristatakse prahti, riisutakse ja korjatakse kokku murdunud puuoksi.

Talgupäev algab linnaosa eri paigus kell 10 hommikul ja kestab kaks tundi. Linnaosavalitsus varustab talgulisi vajalike töövahenditega ja tagab kogutud prügi äraveo. Talgutööde lõpus saavad kõik talgulised väikese kehakinnituse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi