Vinni vallas Veadla külas hukkus teisipäeva õhtul avariis sõidukijuht, kes põgenes politseipatrulli eest, teatas politsei- ja piirivalveamet.

Juhile peatumismärguande andnud politseinikud soovisid häirekeskusele laekunud kõne alusel kontrollida mehe kainust.

Ida prefektuuri operatiivjuhi Kuldar Kurvitsa sõnul said traagilised sündmused alguse teisipäeval veidi enne kella 20.30, kui häirekeskusele teatati, et Väike-Maarja vallas Pandivere külas juhtis sõiduautot Audi joobetunnustega meesterahvas, kellel võib puududa ka juhtimisõigus.

“Sündmusele reageerinud politseinikud otsisid sõidukit ning märkasid seda paarikümne minuti järel liikumist alustamas. Patrull andis sõidukile peatumismärguande, kuid juht eiras seda ning lisas hoopis kiirust. Kella 21.10 ajal sõitis auto pärast mõneminutilist tagaajamist Vilgu-Koonu maantee 14. kilomeetril Veadla külas teelt välja paremale vastu suurt kivi ja süttis põlema,” rääkis Kurvits.

Politseiametnikud kustutasid väikese tulekahju, kasutades auto tulekustutit, ning proovisid abistada sõidukisse kinni jäänud juhti, kes ei olnud kontaktne. Mehe kätte saamiseks oli siiski vaja päästjate abi, kes vabastasid juhi sõidukist kella 21.35 ajal ning kiirabi tuvastas tema surma.

“Selle, kas õnnetuses hukkunud 47-aastane mees juhtis sõidukit alkoholi tarvitanuna, selgitab välja ekspertiis. Hetkel saame öelda, et tal puudus juhtimisõigus tervisetõendi aegumise tõttu. Kindel on aga see, et politsei peatumismärguannet ei tohi eirata. Kihutamisega pannakse ohtu nii ennast kui ka kaasliiklejaid, seekord kaotas paraku elu põgenenud juht,” ütles politseikapten Kurvits.

Sel aastal on Eestis liikluses hukkunud 17 inimest. Möödunud aasta samal perioodil oli hukkunuid 11. Ida prefektuuri teeninduspiirkonnas Lääne- ja Ida-Virumaal on liikluses hukkunud viis inimest, möödunud aastal oli neid üks.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi