Politsei teatel on esmaspäeva hommikul Danske panga kadunuks jäänud eksjuhi Aivar Rehe elu ohus.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Valdo Põder ütles Postimehele, et politseil on alust arvata, Aivar Rehe elule ja tervisele on reaalne oht. Põderi sõnul seisneb see mehe enese käitumises. «Otsime teda kohtadest, kus tal oli tavaks koeraga jalutamas käia. Täna läks ta ilma koerata ja telefoni jättis koju,» ütles Põder.

Otsingutega tegeleb praegu umbes 40 inimest, neist 17 vabatahtlikku. «See ei vasta tõele, et politsei alustab inimeste otsimist alles 24 tunni möödudes, kui on alust arvata et on oht elule ja tervisele, alustame varem,» sõnas operatiivjuht. Tema sõnul ei ole praegu veel otsustatud, kui kaua pärast pimeduse saabumist otsingutega jätkatakse, kuid kui meest esmaspäeval ei leita, siis jätkatakse otsingutega kindlasti teisipäeval. Operatiivjuhi sõnul on hea et vihma ei saja, sest kuivaga on suurem võimalus teda leida ja ka ta ise peab metsas kuivaga paremini vastu.

Politsei palus esmaspäeva pärastlõunal abi 56-aastase Aivar Rehe asukoha väljaselgitamisel. Rehe lahkus esmaspäeva hommikul kell kümme Pirital-Kloostrimetsas asuvast kodust ning lähedastel puudub teadmine tema praeguse asukoha kohta.

Rehe on 180 sentimeetrit pikk, tal on hallisegused lühikesed juuksed. Tal võib seljas olla must dressipluus ning jalas mustad dressipüksid kirjaga Collistar ja mustad valge tallaga tossud.

Politsei palub kõigil Aivarit näinud või tema võimaliku asukoha kohta teavet omavatel inimestel helistada telefonil 112.

Aastatel 2007–2015 jooksis Danske Eesti filiaalist läbi 200 miljardit eurot mitteresidentide kahtlase päritoluga raha. Aivar Rehe juhtis Dansket aastatel 2008–2015. Selle aasta märtsis ütles Rehe Postimehele, et tunneb endal küll vastutust, kuid arvab, et Danske rahapesu tõkestamise meetmed olid tollel ajal piisavad.

2017. aasta novembris algatati Eestis kriminaalmenetlus Danske Eesti suhtes. Riigiprokuratuur kinnitas Postimehele, et Aivar Rehele ei ole kahtlustust esitatud ning panga osas käiva kriminaaluurimise menetuslike toimingutega ei ole Rehe seotud olnud. Praeguseks on kahtlustus esitatud kümnele Danske endisele töötajale, keda kahtlustatakse suure ulatusega rahapesus. Ühele inimesele on esitatud kahtlustus altkäemaksu võtmises ja ühele altkäemaksule kaasaaitamises. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi