President Alar Karis on kolmapäeval ja neljapäeval Pärnus, et tutvuda sõjapõgenike vastuvõtuga, arutada kohaliku omavalitsuse juhtide ja vabatahtlikega sõjapõgenike abistamist, nendele esmaste teenuste pakkumist.

Samuti annab ta kahes koolis ühiskonnaõpetuse tunni, kus vastab ka õpilaste küsimustele ning kohtub ettevõtjatega. 

„Pärnus soovin saada ülevaadet, milline on meie valmisolek sõjapõgenike vastuvõtmisel,“ lausus president Karis. „Ukrainat laastava sõja mõju on jõudnud igasse Eestimaa nurka ja Pärnumaa on siinkohal saanud üheks põhiliseks põgenike vastuvõtu kohaks. Samuti huvitab mind, kuidas saame olla põgenike peredele raskel hetkel toeks, et nad tunneksid ennast Eestis turvaliselt ja kaitstuna. Olen tänulik kõigile, kes abistavad sõjapõgenikke majutuse ja töökoha leidmisel, arstiabi saamisel, lasteaia- ja koolikoha otsingutel ning vaimse tervise murede lahendamisel,“ sõnas riigipea.

Koos Lääne prefekti Kaido Kõplasega külastab riigipea sõjapõgenike vastuvõtukeskust.

President Karis annab ühiskonnaõpetuse tunni Pärnu Koidula gümnaasiumis ja Pärnu Tammsaare koolis. Samuti käib ta huvihariduse keskuses Pernova Tehnikamaja ning annab intervjuud Pärnu Noorte Televisioonile ja Pärnu Postimehele. 

Kohtumisel Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse ja volikogu esimehe Andrei Korobeinikuga räägitakse Pärnu linna arengust. Kohtumisel vaimse tervise edendajatega on kõne all nii Eesti kui ka Ukraina noorte abistamine. 

Riigipea tutvub elektroonikakomponente tootva ettevõttega OSHINO Electronics Estonia ning kasevineeri valmistava tehasega Metsä Wood Pärnu Mill. Estonia Resort Hotel & Spas kohtub president Karis Pärnumaa turismiarendajatega, et rääkida sealse piirkonna turismist eeloleval hooajal. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi