Virtsu-Kuivastu liini teenindav reisiparvlaeval Tõll algavad remonttööd hübriidsüsteemi taastamiseks, millega seoses on Tõll liinilt eemal esmaspäevast reedeni.  

Sel ajal teenindavad Virtsu-Kuivastu liini parvlaevad Piret ja  Regula. Ühtlasi on sel perioodil muutunud sõidugraafik, sest parvlaeva Regula ülesõidu- ja sõidukite laadimise aeg on pikem ja seetõttu saab laev teha vähem reise. TS Laevad palub reisijatel piletid e-teenindusest varakult ette osta, et tagada koht soovitud reisile.

TS Laevad juhatuse liikme ja laevandusvaldkonna juhi Guldar Kivro sõnul on keskkonnahoid ettevõttele oluline valdkond. „Parvlaev Tõll on TS Laevade esimene laev, mis sõitis keskkonnasõbraliku hübriidlaevana. Seoses eelmisel aasta 22. juulil toimunud õnnetusega pidime peatama Tõllu hübriidina sõitmise ja hetkel teeme tööd selle nimel, et hübriidsüsteem taastada. 25. aprillil algavadki parvlaeva Tõll hübriidsüsteemi parendamise tööd.“

Laev seisab remonttööde ajal Kuivastu sadamas ja laeval on tehnikud Norrast, Taanist ja Eestist. Tööd on eelkõige seotud tarkvara programmide uuendustega ja muudatustega. „Aeg-ajalt käime süsteeme testimas merel reaalsetes oludes ja seetõttu võivad reisijad märgata laeva Virtsu – Kuivastu liini tavapärasest trajektoorist eemal. Parendused lõppevad ametlike merekatsetustega, kus osalevad ka inspektorid klassifikatsiooniühingust DNV. Kui kõik katsetused lähevad ootuspäraselt ja laeva hübriidsüsteem tunnistatakse klassiühingu poolt ohutuks, võib Tõll alustada taas hübriidlaevana sõitmist,“ selgitas Guldar Kivro.

Hübriidina sõitmiseks kasutatakse laevale paigaldatud akupankasid, mis võimaldavad sõita osaliselt elektrienergial vähendades oluliselt diiselkütuse hulka, müra ja õhusaastet. TS Laevad astus 2020. aastal olulise sammu puhtama Väinamere, fossiilsetest kütustest ja nullemissioonini jõudmise suunas, mil Virtsu-Kuivastu liini asus teenindama Eesti esimeseks hübriidreisilaevaks ümber ehitatud parvlaev Tõll.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi