Riigiprokuratuur saatis eelmisel nädalal kohtusse kriminaalasja, milles Meelis Laod ja veel kolme meest süüdistatakse tulirelvade ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises ning ühe sõiduki süütamises. 

Süüdistuse kohaselt käitlesid Juri Maslov (54), Mark Raul Laanela (46) ja Ermo Kungla (20) ebaseaduslikult kolme automaati ja kaht püstolit, samuti laskemoona ning helisummutit ning Meelis Lao (54) koos nendega üht püstolit. Süüdistatavatest viibib vahi all Maslov.

Relvad leidis keskkriminaalpolitsei tänavu kevadel ja suvel erinevatest peidikutest Tallinnas ja Raplamaal.

Lisaks tulirelvade ebaseaduslikule käitlemisele süüdistab riigiprokuratuur Maslovit 2018. aasta varakevadel Harjumaal Laanela ja Lao korraldusel sõiduauto Mercedes-Benz süütamises.

Keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegude büroo juhi Ago Leisi sõnul viitas sõiduauto süütamine juba menetluse alguses arveteklaarimisele.

“Motiive selgitavad süüdistatavad täpsemalt juba kohtus, kuid esimene info, mille pinnalt uurimist alustasime, viitas, et auto süüdati lahkhelide pinnalt. Probleemide lahendamine läbi vägivalla ja kuritegude mõjutab terve kogukonna turvatunnet ning seetõttu reageerime sellistele sündmustele otsustavalt ja oluline on süüdistatavad ka kohtu ette saata,” ütles Leis. 

Riigiprokurör Vahur Verte sõnul seatakse tulirelvade, eriti tsiviilkäibes keelatud automaatide ebaseadusliku käitlemisega ohtu kümnete kui mitte sadade kõrvalseisjate elu ja tervis.

“Tsiviilkäibes keelatud tulirelvad, nagu termin isegi viitab, on mõeldud üksnes spetsiaalse väljaõppe saanud julgeolekujõudude kasutada ega tohiks enesest lähtuva ohupotentsiaali tõttu tavakodanike kätte jõudagi. Eriti nendeni, kes on varem kriminaalkorras karistatud,” märkis ta.

Kriminaalasja uuris riigiprokuratuuri juhtimisel keskkriminaalpolitsei. Kolmapäeval määras Harju maakohus eelistungi aja 13. jaanuarile.

Mullu augustis mõistis Harju maakohus Meelis Lao süüdi ühelt Venemaa ärimehelt ebaseaduslikult vabaduse võtmisele kaasaaitamises. Vastavalt karistusleppele pidi Lao tegema  238 tundi ühiskondlikult kasulikku tööd. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi