Slovakkia ärimees Marián Kočner seisab neljapäeval silmitsi kohtuotsusega ajakirjaniku Ján Kuciaki ja tema kihlatu Martina Kusnirova mõrvakaasuses. 

Multimiljonäri Kočnerit ja veel kaht kaasosalist ähvardab kuni 25 aastat vangistust 2018. aasta veebruari tapmiste eest. 

Kuciak ja Kusnirova, kes olid mõlemad 27-aastased, lasti maha oma kodus pärast seda, kui ajakirjanik oli koostanud mitu artiklit pettusest ja mitme kõrge valitsusametnikuga seotud Kočneri tegevusest. 

Prokuratuuri väitel tellis Kočner Kuciaki mõrva kättemaksuks artiklite eest, mis puudutasid tema erinevaid kinnisvaraalaseid kuritegusid. 

Prokurörid nõuavad Kočnerile ja kaasosalistele Tomas Szabole ja Alena Zsuzsovále 25 aasta pikkust vanglakaristust. Süüdimõistmise korral määratakse neile karistus juba neljapäeval. 

Juulis ütles Kočner oma viimases kaitsekõnes, et ei ole mõrvar. 

“Ma ei ole pühak, kuid ma pole ka mõrvar. Ma kindlasti ei ole selline loll, kes ei saaks aru, milleni ajakirjaniku mõrv viib,” ütles ta. 

Viiest kahtlusalusest kaks on kaasuses oma süüd tunnistanud. Mõrvavandenõu ühele osalisele Zoltan Andruskole määrati 15 aastat vangistust 2019. aasta detsembris, kui ta jõudis prokuröridega kokkuleppele. Endine sõdur ja palgamõrvar Miroslav Miroslav Marček saadeti aprillis 23 aastaks vangi tapmise läbiviimise eest. 

Slovakkia prokuratuuri sõnul vahendas Andrusko oma sõbra Zsuzsová palvel mõrvavandenõu osaliste tegevust, palgates tapja Marčeki ja tema nõo Szabo. Zsuzsová järgis aga Kočneri juhiseid. 

Topeltmõrv pälvis Slovakkias ja mujal maailmas palju tähelepanu ja käivitas väikeriigis suurimad meeleavaldused pärast kommunismiaja lõppu. 2018. aastal pidi nende tõttu tagasi astuma peaminister Robert Fico.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi