Soome tekstiiliteenuste pakkuja Lindström OY Eesti tütarfirma ostab Peeter Luigele kuuluva Tallinna Pesumaja ja selle tütarühingud.

Koondumise peamises põhjuseks on Lindströmi soov laieneda Eesti turul majutus- ja toitlustustekstiili ning tervishoiutekstiili teenuste pakkumisel, selgub konkurentsiametile edastatud koondumisteatest.

“Lindström on Eestis tegutsenud juba 27 aastat ning leidsime, et aeg on küps oma Eesti turuosa ja tegevuse laiendamiseks. Tallinna Pesumaja on tugeva kvaliteedikuvandiga organisatsioon, kes sarnaselt meile töötab hotellisektori klientidega, aga kellega suudaksime siseneda tugevamalt suure potentsiaaliga meditsiinivaldkonna tekstiiliteenuste turule,” ütles Lindström Eesti tegevjuht Karian Jaagund BNS-ile.

Tehingu teostumine, mis sõltub konkurentsiameti otsusest, mitte ainult ei tugevdaks Jaagundi sõnul Lindströmi positsiooni tiheda konkurentsiga renditekstiiliteenuste turul, vaid tooks ettevõttesse juurde ligi 50 pühendunud töötajat.

“Kui konkurentsiamet tehingu heaks kiidab ning ühinemine aset leiab, siis Tallinna Pesumaja töötajate ega klientide jaoks liitumine sellega mingeid muutusi ei kaasne – kõik protsessid jätkuvad senisel viisil nii klienditeeninduses kui ka tootmistes. Pikas perspektiivis on kahel organisatsioonil kindlasti teineteiselt palju õppida ning oleme kindlad, et nii kliendid kui töötajad võidaksid tihedamast koostööst erinevate teenuste vahel,” rääkis Jaagund.

“Plaanitud ühinemine annab võimaluse tugevdada müüki ja kliendihaldust Eestis ning sellega saavad meie töötajad veelgi suuremad võimalused teha ettevõttes karjääri,” lisas Lindström Eesti tegevjuht.

Tallinna Pesumaja tegeleb Eestis majutus- ja meditsiiniasutuste varustamisega igapäevaselt puhta voodipesuga, sealhulgas pesupesemisteenuse osutamisega. Tehingueelselt kuulub ettevõte Peeter Luige valdusfirmale OÜ Rabatti.

Lindström tegeleb Eestis töörõivaste, vahetusvaipade ja tööstusliku puhastustekstiili ning hotellitekstiilide ning restoranitekstiilide renditeenusega.

Lindström OÜ-l puuduvad Eestis tütarettevõtted ning ta ei oma ühegi ühingu üle valitsevat mõju. Lindströmi üle omab valitsevat mõju Soome äriregistrisse kantud ühing Lindström OY.

Koondumisega seotud majandusharuks on äri toetavate teenuste osutamine, sest ühingu tegevusalaks on pesurent, mille käigus ta varustab majutus-, transpordi- ja meditsiiniasutusi igapäevaselt puhta voodipesuga, samuti osutab ühing traditsioonilist pesupesemisteenust.

Koondumise tulemusena ei teki horisontaalseid kattuvusi, millega kaasneks suurem kui 15-protsendiline turuosa ega vertikaalseid seotusi, millega kaasneks suurem kui 25-protsendiline turuosa.

Koondumine ei mõjuta tehingu osaliste teatel kaubaturgude struktuuri ja puudub oht turgu valitseva seisundi tekkimiseks või tugevnemiseks.

Tallinna Pesumaja teenis mullu 2,7 miljoni eurose käibe juures 278 000 eurot puhaskasumit. Ettevõttes töötas mullu taandatuna täistööajale 56 inimest, kelle palgakulu oli kokku 688 000 eurot.

Lindstrom OÜ teenis mullu 15,4 miljoni euro suuruse käibe juures ligi 2,6 miljonit eurot puhaskasumit. Ettevõttes töötas töötamise registri andmetel teise kvartali lõpu seisuga 155 inimest.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi