Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech) saab esmaspäeval alguse jätkusuutlikkuse nädal, mille fookuses on säästlik tarbimine ning vaimne ja füüsiline tervis.

TalTech kutsub 24. aprillini vältaval teemanädalal pöörama tähelepanu keskkonnale ja iseendile. Ülikoolis jagavad oma kogemusi teiste seas Märt Pius, Rita Rätsepp, Minna Sild ning Tuuli Rand.

Seminaride ja mõõduvõtmistega nädal algab kogu nädala kestva sammuvõistlusega. Esmaspäevasel veebiseminaril “Tarbi teadlikult“ räägivad asjatundjad ületarbimise põhjustest, tagajärgedest ja sellest, mida saab igaüks teha, et olla teadlikum tarbija.

Teisipäeval räägib uneteadlane Kene Vernik kvaliteetse une mõjust tervisele, une kvaliteedi parandamisest ja sellest, kuidas kiiremini uinuda.

Lisaks tuleb terve nädala jooksul juttu jätkusuutlikke ürituste korraldamisest, suitsukonide mõjust keskkonnale, tervislikust toitumisest ja ebavõrdsest kohtlemisest. 

Nädala lõpetab väljakutse “Eluilu“, mille eesmärk on juhtida tähelepanu nii vaimsele kui füüsilisele tervisele. 24. aprilli matkal läbivad osalejad 14,03 kilomeetrit, vahepeatustes jagavad kogemuslugusid Märt Pius, Rita Rätsepp, Minna Sild ning Tuuli Rand. Iga osaleja saab kingituseks puu. Kohti on piiratud koguses.

Jätkusuutlikkuse nädalat veavad TalTechi majandusteaduskonna ärinduse tudengid. Nädal on ajastatud 22. aprillil tähistatava rahvusvahelise Maa päeva järgi, mil kogu maailmas püütakse juhtida inimeste tähelepanu keskkonnaprobleemidele, kliima soojenemisele, ületarbimisele, autostumisele ja prügitekkele. Sel aastal lisandub neile teemadele tervis ning selle hoidmine.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi