TALLINN, 28. veebruar, BNS – Tartu linnavalitsus toetab ka sel aastal Tartu ettevõtteid, kes tegutsevad töötleva tööstuse, ehituse, hulgi- ja jaekaubanduse, veonduse ja laonduse ning majutuse ja toitlustuse valdkonnas; eelarves on toetuseks ette nähtud 50 000 eurot.

“Ettevõtete konkurentsivõime seisukohalt on digitaliseerimine väga olulise tähtsusega. Eeskätt väiksemates ettevõtetes on digitaliseerimisega alustamisel kõige keerulisem astuda just see esimene samm. Loodame konkreetsete lahenduste elluviimist toetades selle sammu astumise lihtsamaks teha,” selgitas abilinnapea Raimond Tamm pressiteates. 

Tartu linnavalitsus jagab tootmise digitaliseerimise toetust juba neljandat aastat järjest ning selle eesmärk on kohalike ettevõtete konkurentsivõime ja efektiivsuse suurendamine digitaalsete lahenduste abil, mis võimaldavad tootmise ja teenuste automatiseerimist. Tänaseks on linn Tamme sõnul toetanud kokku 23 ettevõtet kogusummas 103 631 euroga.

Linna nutika ettevõtluse valdkonnajuht Katrin Kask ütles, et ettevõtete konkurentsivõime suurendamisel on digitaliseerimine üks paremaid võimalusi. “2021. aastal oli taotlemine võrreldes 2020. aastaga aktiivsem. Sellest võib järeldada, et kriisiaastal ootele pandud investeeringuid juleti ning peeti vajalikuks siiski ära teha. Täna on meil pea igas valdkonnas tööjõu ning vähese efektiivsuse kriis, millele äriprotsessi digitaliseerimine kindlasti leevendust pakub,” kommenteeris Kask. 

Digitaliseerimine võimaldab suurendada tootlikkust, pakkuda klientidele personaalsemaid ja kvaliteetsemaid tooteid, parandada töötajate produktiivsust ning vähendada tööseisakuid. Digitaliseerimine ja automatiseerimine on vajalikud ka siis, kui ettevõtetel on tööjõupuuduse tõttu raske töötajaid leida.

Toetuse taotluse saab esitada Tartu kodulehel. Tootmise ja teenuste digitaliseerimiseks vajalike tegevuste hindamiseks tuleb taotlusele lisada digitaliseerimise audit, diagnostika või muu sarnane raport, mis käsitleb tootmise ja teenuste digitaliseerimist osas, mille elluviimiseks toetust taotletakse.

Digitaliseerimiseks makstava toetuse suurus on kuni 5000 eurot ettevõtte kohta ja ettevõtte omafinantseering peab katma kuludest vähemalt 30 protsenti. Toetust saavad taotleda Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatoris EMTAK 2008 avaldatud töötleva tööstuse, ehituse, hulgi- ja jaekaubanduse, veonduse ja laonduse ning majutuse ja toitlustuse tegevusvaldkonnas tegutsed ettevõtted, kelle äriregistri kohane asukoht on Tartu linnas. Tootmine võib aga olla nii Tartu linnas kui ka Tartu maakonnas.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi