Terviseameti Põhja regiooni osakonnajuhataja Ester Öpik rõhutas laupäevasel koroonviiruse teemalisel pressibriifil, et viirus pole praegu veel taandunud. 

Öpik märkis, et vaatamata ilusale kevadilmale ja pühadeajale kutsub terviseamet üles kõiki läbi mõtlema kõik see, mis on seotud tervisekäitumisega. “Hea meel on selle üle, et oleme ühiskonnana suutnud vastutustundlikul käituda ja hoida viiruse leviku võrreldes paljude teiste riikidega võrdlemisi madalal,” ütles Öpik. 

Viirus ei ole tema sõnul siiski taandunud ja kõik peavad hoolikalt läbi mõtlema, kuidas käituda nii, et inimese enda ja ka teiste tervis oleks tagatud. Öpik tänas sealjuures eriti meditsiinitöötajaid, kelle ennastsalgav tegevus on aidanud viiruse levikut tõkestada. 

“Kui keegi vajab abi ja vajab seda ka pühade ajal, siis tervishoiusüsteem töötab täies ulatuses. Ja alati saab helistada perearsti nõuandeliinile 1220, kust on võimalik saada vajaduse korral edasi suunamine valveperearstile. Seda siis, kui oma perearsti kätte ei saa,” ütles Öpik.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi