Vene välisluure direktori Sergei Narõškini arvates on Venemaa ajalooline ülesanne taltsutada Euroopat, takistada sel hüljata kristlik tava ja luua “imeline uus maailm”.

“Venemaa ja Serbia jaoks on teise maailmasõja sündmused tähtis meenutus mitte üksi meie rahvaste ajaloolistest saatustest, saavutatud kuulsatest võitudest ja rasketest kaotustest. Sel maailmaajaloo verisel leheküljel on teatud mõttes kirjas Venemaa ja temaga suguluses olevate slaavi riikide ajalooline ülesanne takistada kõigi jõududega Euroopat hülgamast ristiusu tava ja rajada Maa peale “imeline uus maailm”,” kirjutas Narõškon Belgradi ajalehes.

Luurejuhi sõnutsi ei ole tähtis, kas see “imeline uus maailm” rajaneb “rassilisel erilisusel, tsivilisatsiooni või tehnoloogilisel ülimuslikkusel, massitarbimisel või kübertehnoloogia totalitaarsel võimul”.

Narõškin rõhutas, et kord, mis loodi Euroopas pärast fašistliku Saksamaa ja selle kaasajooksikute alistumist, tagas pikka aega rahu ja piiride puutumatuse maailmajaos.

“Sellest loobumine sidumata seda võrdväärse kõiki rahuldava kollektiivse julgeoleku süsteemiga on sama kui avada Pandora laegas. Mis, kui viia läbi mõtteline katse ja kujutleda praeguse Euroopa korra sammaste järjekindlat purunemist? Kuidas suhtuks täna Molotovi-Ribbentropi pakti paljastav Leedu talle Vilniuse piirkonna andnud salaprotokolli tühistamisse? Kuidas suhtuks Poola väljavaatesse loobuda Sileesiast ja osast Ida-Preisimaast?” märkis Narõškin.

Ta lisas, et 20. sajandi lõpp, mis “osutus Venemaale ja Serbiale tragöödiaks”, on ilmne näide sellest, millist kohutavat hinda tuleb maksta piiride muutmise ja ja maailmakorra üksikute osade ümbervormistamise eest.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi