Välisministeerium andis välja kutsutud Venemaa suursaadikule üle noodi Eesti õhupiiri rikkumise kohta.

Eesti välisministeerium kutsus neljapäeval välja Venemaa suursaadiku Eestis Aleksander Petrovi, et avaldada protesti ja anda üle noot eile toimunud Eesti õhupiiri rikkumise kohta, edasas ministeerium.

Eesti seisukohast on tegemist väga kahetsusväärse ja tõsise vahejuhtumiga ning selline juba korduvalt asetleidev rikkumiste jada ei ole kuidagi aktsepteeritav.

Lisaks juhtis välisministeerium Venemaa suursaadiku tähelepanu Eesti välisministri eilsele avaldusele, milles ta nõudis Aleksei Navalnõi viivitamatut vabastamist ja rahumeelsete meeleavaldajate kohtlemist õigusriigi põhimõtteid austades. Samuti meenutas välisministeerium Euroopa Liidu ühisavaldust, millega üheselt taunitakse Aleksei Navalnõile määratud 3,5-aastast reaalset vanglakaristust.

Kolmapäeva ennelõunal sisenes Vaindloo saare piirkonnas ilma loata Eesti õhuruumi Venemaa õhujõudude lennuk IL76MD ning viibis Eesti õhuruumis umbes minuti, edastas kaitseväe peastaap.

Lennuki transponder oli sisse lülitatud, kuid lennukil ei olnud õhupiiri rikkumise hetkel raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

Tegemist on tänavu esimese Eesti õhupiiri rikkumisega Venemaa lennuki poolt.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi