Viljandi haigla kliinikute juhtide esmaspäevasel koosolekul otsustati, et viirushaiguste tõttu patsientide külastamist veel ei keelata, kuid peahoone fuajeesse ja osakondade sissepääsude juurde rajatakse käte desinfitseerimise kohad, kirjutab Sakalavahendab BNS.

Inimestel palutakse viiruste leviku tõkestamiseks käed spetsiaalse desinfitseeriva lahusega puhtaks pesta, enne kui nad patsientide juurde lähevad.

Haigla koostööjuhi Krista Valdvee teatel on viimase nädala jooksul tunduvalt sagenenud A- ja B-gripi, ülemiste hingamisteede ning seedetrakti viirustega seotud haigusjuhud ning puhangute ärahoidmiseks kätepesukohad ka tehti. «Lisaks varustame lähipäevil infolaua, ambulatoorse vastuvõtu, diagnostika, erakorralise meditsiini ja taastusravi osakonna ühekordsete kaitsemaskidega, mida palume kasutada, kui teil on hingamisteede nakkuste tunnused,» lausus Valdvee.

Haigustunnused on köha, nohu ja halb enesetunne. Samuti soovitab haigla kasutada kaitsemaski juhul, kui on nõrgenenud immuunsus, näiteks rasedus või kroonilised haigused. Lisaks palub haigla, et nii haiglas kui hoolekandekeskuses viibivaid patsiente tuldaks vaatama vaid juhul, kui külaline on terve. Haiguse möödudes tuleks oodata vähemalt 72 tundi, enne kui külla minna.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi