Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles “Ringvaates”, et kuigi piirangud leevenevad lähinädalail veelgi, annab COVID-10 vastu vaktsineerimise kasv alust uskuda, et suvel uut koroonaplahvatust ei tule.

“Olukorras, kus meil on nädala lõpuks vaktsineeritud umbes 400 000 inimest ja haiguse on läbi põdenud 100 000, eeskätt eakamad, eeskätt riskirühma liikmed, olukorras, kus vaktsineerimine kasvab iga nädalaga ja nakatumise tase on praegu umbes seal, kus ta oli novembris, siis mina tõesti seda tõenäosust ülearu kõrgeks ei hinda, et meil nüüd suvekuudel toimuks COVID-19 plahvatus,” rääkis minister.

Kiige sõnul tähendaks vastupidine olukord seda, et kõik läheb valesti. “Tulevad uued tüved, mis vaktsiinist ei hooli, tuleb välja, et koroonaviirusele hakkab päikesevalgus meeldima, Eesti elanikud kaotaksid igasuguse vastutustundliku käitumise. Ma ei usu, et need asjad korraga juhtuvad,” lisas ta.

Kiik tõdes, et mõnevõrra võivad nakatumise näitajad piirangute leevenemise tulemusel siiski tõusta.

Kiik rõhutas vaktsineerimise tähtsust. “On hästi oluline, et igaüks, kes saab vaktsineerimise võimaluse, seda võimalust mai ja juuni jooksul kasutaks. Vaktsineerimine on ainus kindel viis lõpetada need piirangud ja tulla tavapärase elukorralduse juurde tagasi,” ütles ta.

Ministri sõnul on eesmärk jõuda sügiseks selleni, et vaktsineeritud on 70 protsenti täisealistest inimestest. Ta ütles, et mida rohkem inimesi on sügiseks vaktsineeritud, seda kindlam on see, et ei pea hakkama jälle piiranguid kehtestama.

Kiik usub, et juba suvekuudel saab vabamalt reisida Eesti lähiriikidesse.

Kiige sõnul on võimalik, et koroonaviiruse vastu tuleb näiteks aasta pärast ka korduvvaktsineerida. Sellepärast osaleb Eesti suure tõenäosusega järgmise perioodi Pfizer/BioNTechi lepingus. Valitsus arutab seda tõsisemalt neljapäeval.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi