Eesti Hotellide ja Restoranide Liit (EHRL) palub valitsuse liikmetelt seoses aruteluga võimalike reispiirangute üle vastutustundlikumat kommunikatsiooni, et vältida täiendavat negatiivset mõju niigi kriisis olevale turismisektorile.

EHRL toob näitena Eestis juba kuid kestva vastuolulise teavituse lennupiirangute avamise ja mitteavamise suunas. Pea igapäevaselt kommenteerivad teemat erinevaid ministrid, kuid ühist arusaama ja lahendust paraku ei paista. Eriti drastiline näide on pärit esmaspäeva õhtust, kui välisminister Urmas Reinsalu tegi avalduse Soome reisipiirangute kehtestamise suhtes, mida Soome ametlikud kanalid ei kinnitanud.

Iga sellise avalduse taga on tühistatud broneeringud hotellides ja toitlustuskohtades, piletitest loobumine kultuuriasutustes ja erinevate teenusepakkujate juures, mida naaberrahvad üksteise juures on harjunud kasutama. Kõigi tühistamiste taga paistavad omakorda kaduvad töökohad.

“Mõistame täielikult, et segadust viirusega elama õppimise ümber ongi palju, kuid meenutame, et eriolukorra lõppemisest on Eestis möödas juba enam kui neli kuud, mis peaks olema piisav aeg, et ühistes reeglites kokku leppida,” teatas liidu esindaja teisipäeval.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi