Jaekaubandusettevõte Lidl avas esmaspäeval Riias 55 miljonit eurot maksnud logistikakeskuse, mis hakkab toidu- ja tarbekaupadega varustama kauplusi nii Eesti kui Lätis.

Lidl Latvija ja Lidl Eesti juhatuse esimees Jakob Josefsson märkis pressiteate vahendusel, et Lidl lõi mullu Lätis üle 1200 töökoha ja on ka Eestis valmis uute töökohtade loomiseks.

Riias asuva Lidli logistikakeskuse ehitas Merko Ehituse Läti tütarfirma Merks. Keskuse kogupindala on 51 000 ruutmeetrit, milles laopind moodustab 45 000 ruutmeetrit. Ülejäänud hoone on hõivatud kontoripindadega.

Lidl logistikakeskus Riias / Lidl

Keskuses on toodete ladustamiseks kuus temperatuuritsooni, sealhulgas ka spetsiaalne 20-kraadine ala šokolaadile.

Lidl teeb logistikakeskuses ka kontrolle. Näiteks tehakse puu- ja köögiviljadele iga tarne puhul spetsiaalne kvaliteedikontroll, samuti kontrollitakse pisteliselt pestitsiidide.

Keskuses on 125 ühikut tehnikat, mis võimaldavad vastu võtta ja väljastada kaupa kokku 87 laadimisalal. Kaubaalused on paigutatud kuni 12 meetri kõrgustele riiulitele, mille kogupikkus ulatub kolme kilomeetrini.  

Lidl logistikakeskus Riias / Lidl

Jaemüügifirma Lidl on osa Schwarzi jaekontsernist. Lidl on esindatud 32 riigis üle maailma ning haldab 11 200 kauplust ja enam kui 200 logistikakeskust 29 riigis.

Lidl Eesti OÜ asutati 2018. aastal ning ettevõte keskendub praegu poevõrgu loomisele üle kogu Eesti.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi