Ukrainast põgenema sunnitud ja Eestisse jõudnud inimestele märtsi alguses tööle kandideerimise avanud Maxima on praeguseks palganud juba enam kui 100 Ukraina põgenikku – valdavalt töötavad nad jaeketi erinevates kauplustes üle Eesti, samas on palgatud esimesi inimesi ka kontorisse.

„Kuus nädalat tagasi avasime tööle kandideerimise oma kodust lahkuma sunnitud ukrainlastele. Selle aja jooksul on huvi meie tööpakkumiste vastu olnud väga suur – tänase seisuga on meile kandideerinud üle 550 ukrainlase ning tänu meeskonna heale tööle on meil õnnestunud palgata juba üle 100 inimese,“ rääkis Maxima Eesti personalijuht Lea Kimber, lisades, et sajas tööleping sõlmiti teisipäeval.

Maxima Eesti alustas Ukraina põgenike palkamist poolteist kuud tagasi, 9. märtsil. Esimene uutel alustel palgatud ukrainlane alustas tööd ühes Tallinna Maximas 17. märtsil. Märtsi teises pooles palkas Maxima kokku ligi 30 inimest, kuna kandidaatidel võttis natuke aega, et politsei- ja piirivalveametisse ajutise kaitse avaldus sisse anda. Jaeketi poolt palgatud ukrainlaste arv on kasvanud enim viimasel kolmel nädalal, kuna suur osa kandidaatidest on saanud nüüd oma paberid korda.

„Meile seni tööle kandideerinud ukrainlased on väga huvitatud esimesel võimalusel tööle asumisest, nad tunnevad juba huvi ka eesti keele õppimise ning kogukonda sulandamise vastu. Meie kaupluste juhatajad on viidud tekkinud olukorraga väga hästi kurssi, nad soovivad olla neile töö pakkumisel nii paindlikud kui võimalik ning teevad omalt poolt kõik, et uued töötajad kiiresti sisse elaksid,“ rääkis Maxima Eesti personalijuht.

Valdavalt on ukrainlased tööle asunud saalitöötajatena, väiksemates kauplustes ka kassapidajatena. Peaasjalikult töötavad nad pealinna Maximates, kuigi üks esimene Ukraina põgenik, kelle Maxima palkas, töötab näiteks Paide Maximas. Lisaks töötavad uued Ukraina kolleegid veel Tartu, Pärnu, Narva, Kuressaare, Maardu, Otepää, Elva, Türi, Saue, Märjamaa ja Viimsi kauplustes. Suurim töölepingute arv, mis Maxima on ühe päeva jooksul ukrainlastega vormistanud, on 12.

„Aprilli alguses alustas esimene Ukraina põgenik tööd ka Maxima Eesti kontoris, kus ta asus tööle värbamisspetsialistina, et toetada meie personaliosakonda ukrainlaste palkamisel ja nendega suhtluse hõlbustamisel,“ rääkis Kimber.

Tema üheks esimeseks tööülesandeks oli kaardistada ära infokanalid, mille kaudu Eestisse jõudnud Ukraina põgenikud suhtlevad. Keskeltläbi lisandub päevas 10-15, rekordpäevadel ka 30-40 Ukraina kandidaati.

Maxima on viimase pooleteist kuu jooksul käivitanud ja viinud ellu mitmeid ukrainlaste värbamist ning nende kollektiivi sulandumist toetavaid tegevusi. Nende hulgas on Ukraina põgenike palkamise teemalised infotunnid nii osakonnajuhtidele kui kaupluste juhatajatele, sobivate infokanalite leidmine töökuulutuste levitamiseks, aga ka kandideerijate nõustamine muu eluolu osas – olgu see siis ajutise kaitse taotlemine, majutus või lastehoid. Lisaks toimub palgatud ukrainlastele iganädalaselt e-koolitus.

Ukraina põgenike tööle värbamise protsess on Maximas samasugune nagu kohalikele töötajatele ning neile kehtivad täpselt samad palgatingimused, mis ettevõte maksab kohalikele. „Palgatasemed sõltuvad üksnes ametikohtadest, kuhu nad asuvad,“ rõhutas Maxima Eesti personalijuht. Lisaks on ukrainlastel õigus kõigile teistele hüvedele, mida Maxima oma töötajatele palga kõrval pakub.

„Meie silmis on töö pakkumine suurim abi, mida me saame tekkinud olukorras anda Ukrainast lahkuma sunnitud ja siia jõudnud inimestele. Nagu me juba näinud ka oleme, Maxima tõesti suudab neid praeguses niigi segases olukorras aidata. Me pooldame vaba ja demokraatlikku maailma ning seisame rahu eest,“ märkis Kimber.

Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte. Eestis annab ettevõte tööd ligi 3700 inimesele. Igapäevaselt teenindavad Maxima kauplused keskmiselt 140 000 eestimaalast. Ettevõte tegutseb Eestis 2001. aastast, olles praeguseks üks suuremaid tööandjaid ja maksumaksjaid.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi