Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Tartu liikmed plaanisid koroonapandeemia tõttu tähistada Tartu rahu aastapäeva varasemast teisiti ja leidis hea mõtte olevat teha seda autokino formaadis Eesti Rahva Muuseumi (ERM) B-parklas, kuid eelmisel nädalal tuli aga muuseumilt äraütlev vastus.

Detsembris sai Tartu EKRE juhatuse liige Silver Kuusik muuseumilt oma päringule vastuseks, et põhimõtteliselt on võimalik üritust korraldada.

Kuusik märkis ajalehele, et kooskõlastus oli küsitud politseilt ja ka terviseametilt, aga kui pärast eelarve kokkusaamist, milleks oli 8000 eurot, mindi ERM-ilt küsima lõplikku kinnitust, oli vastuseks hoopis keeldumine. 

ERM-i arendusdirektorilt Viljar Pohhomov kirjutas, et tutvustas EKRE plaane ERM-i juhtkonnale ning muuseumi seisukoht on jätkuvalt, et Eesti riigi jaoks olulistel tähtpäevadel on ERM-i majas või territooriumil võimalikud ainult riigi või kohaliku omavalitsuse poolt korraldatavad sündmused.

ERM-i direktor Alar Karis ütles, et tema sai asjast teada selsamal päeval, kui äraütlev kiri Kuusikule ka läks, ehk eelmisel teisipäeval. «Arutasin seda juhtkonna ga ja oleme jätkuvalt seisukohal, et sellistel tähtsatel päevadel anname ruume ja territooriumi kasutada riigi ja omavalitsuse asutustele. Sama lugu oli Tartu ülikooli aulaga,» selgitas Karis, kes on sama ülikooli endine rektor.

«Püha koht, kus ainult riigiasutustel on õigus poliitüritusi teha. See ei tähenda aga, et neid muuseumis üldse ei saaks korraldada. Kui erakonnad soovivad debatti teha, näiteks meie sillaalal, ja eriti kui räägitakse kultuuriteemadel, siis miks mitte. Üksikute erakondade poliitüritusi me pigem väldiksime,” märkis Karis. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi