Siseminister Mart Helme alustas kontrolli sõiduvahendusettevõtte Bolt suhtes, et tuvastada, kes selle kaudu pakuvad teenust ilma tööloata välismaalased, vahendas BNS.

«Kui me räägime Boltist, siis mulle on tulnud signaale ja väga kompetentsetest allikatest, et seal sõidavad taksot inimesed, kellel ei ole selleks õigust, kellel ei ole vastavat tööluba, kes on viisavabaduse alusel sisenenud Eesti Vabariiki, kus nad ei saa viisavabaduse alusel tööd teha siin, aga ometigi nad teevad siin taksojuhitööd,» ütles Mart Helme täna riigikogu infotunnis.

Helme sõnul tahab ta nüüd veenduda ettevõtte usaldusväärsuses.

«Ma kavatsen seda kontrollida ja kui selgub, et need signaalid ei vasta tõele, siis ma ütlen, et see firma on usaldusväärne. Kui selgub, et need signaalid vastavad tõele, siis saab kinnitust see, et see firma ei ole usaldusväärne. Usalda, aga kontrolli. See on see, mida riik peab tegema, riik peab käituma riigina,» ütles minister.

Helme sõnul ei ole ta sinisilmne ja ei kujuta ette, et kõik, kes on firma registreerinud, et «nemad sulitempuga a priori ei hakkagi tegelema mitte kunagi, sest nad on ju nii ausad ja Eesti riik on nii tore, et siin kõik täidavad seadusi».

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi