Alates laupäevast on märtsi nädalavahetustel suletud suur osa Ülemiste keskusest pea 230 kaupluse ja söögikohaga, samas jäävad aga ka nädalavahetustel avatuks ligi 40 kauplust või teeninduspunkti, näiteks toidu- ja lemmikloomakauplused, apteek ja mitmed söögikohad, kes pakuvad kaasaostu võimalust.

Sarnaselt kõikide teiste Eesti kaupluste ja kaubanduskeskusega kestab piirang valitsuse esialgse plaani järgi märtsi lõpuni, pärast mida vaadatakse olukord uuesti üle. 

Ülemiste keskuse turundusjuht Tiia Nõmm kinnitas, et kuigi nädalavahetusel on uute reeglite järgi avatud tavapärasest märksa vähem kauplusi, peetakse ohutusnõuetest kindlalt kinni. “Külastajad peavad ka nädalavahetusel arvestama sellega, et ilma kaitsemaskita keskusesse ei pääse ning kinni tuleb pidada 2+2 reeglist. Vastutustundlikud külastajad on keskusesse väga teretulnud, et siin oma vajalikud ostud teha,” sõnas ta.

Lisaks maskikandmise kohustuse kehtestamisele on keskus alanud kuul kahekordistanud turvatöötajate arvu, sulgenud puhkealad, piiranud istekohtade kasutust ning lülitanud välja keskuse üldkasutatava wifi. Selleks, et külastajad saaksid keskusesse tulla ajal, mil seal on vähem rahvast, on keskus loonud kodulehele ka digirakenduse, millega näeb jooksvalt keskuse täituvust. Kodulehe külastusinfo on automaatne ja põhineb reaalajas loetavate inimeste põhjal.

Nõmme sõnul on kaupmehed ja ka keskus teinud kiirelt ümberkorraldusi, et tagada inimeste turvalisus kui ka töökohad. “Meil on ühine eesmärk – aidata kaasa viiruse taandumisele, et naasta kiiremini tavapärasesse ellu. Palume ka külastajatelt mõistvat suhtumist ja vastutustundlikku käitumist, sest igal inimesel on oluline roll selle eesmärgi täitumisel”.

Sel laupäeval ja pühapäeval saab Ülemiste keskusesse siseneda kolmest kohast: Suur-Sõjamäe tänava poolsest uksest jalakäijatele, autoga saabujad saavad siseneda viiekorruselisest parkimismajast ja keskuse taga asuvast maa-alusest parklast. Keskuse Tartu mnt poolne peauks on sel nädalavahetusel suletud, kuid parkimisvõimalus on ka keskuse ees.

Külastajatele on suletud ka terve teine korrus, kuna kõik avatuks jäävad kauplused asuvad esimesel korrusel. Sellegipoolest on võimalik mitmetest teise korruse restoranidest toitu kaasa tellida ning see kätte saada esimesel korrusel asuvatest kohtumispunktidest. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi