Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avab esmaspäeval, 31. mail loomeettevõtete arenguplaani elluviimise toetuse; taotlusvooru eelarve on miljon eurot.

EAS toetab uuenduslike lahenduste väljatöötamist ja rakendamist, samuti toodete, teenuste, tehnoloogiate ning protsesside ja personali arendamist, teatas sihtasutus.

“Kui seni on EAS pakkunud loomemajanduse valdkonnas tuge eelkõige eksportimisel, siis uus toetus võimaldab tegeleda nii tootearenduse kui ka ärimudeli uuendamisega,” ütles EAS-i juhatuse liige Sigrid Harjo pressiteates.

Tema sõnul on kriis ka loomeettevõtteid tugevalt mõjutanud ning arenguplaani toetus on hea võimalus oma ettevõtte pikemaajalisem arenguplaan läbi mõelda, et uutele oludele kohandatud teenuste ja toodetega konkurentsivõimelisemalt turule tulla.

Enne taotluse esitamist peavad taotlejad läbima eelnõustamise, mille tulemusena valmib EAS-i poolt heakskiidetud arenguplaan, mis on ka taotlemise eelduseks.

Arenguplaan sisaldab kõiki ettevõtte terviklikku arengut mõjutavaid tegevusi ja eesmärke. Toetuse suurus ettevõtte kohta on kuni 75 000 eurot ning omafinantseering peab olema vähemalt 25 protsenti.

Toetust taotlev ettevõte peab olema tegutsenud vähemalt kolm aastat ja aastane müügitulu loomemajanduse valdkondade tegevustest peab olema vähemalt 200 000 eurot, millest ekspordi müügitulu vähemalt 20 000 eurot. Lisaks peab taotluse esitamise ajal ettevõttes töötama vähemalt kaks inimest.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi