Aasta õpetaja tänavusele konkursile esitati kolmeteistkümnes kategoorias kokku 1554 kandidaati.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna sõnul on rõõmustav, et sel aastal on konkursile esitatud rohkem kandidaate kui möödunud aastal.

„See näitab, et meie õpetajate, tugispetsialistide, õppejõudude, noorsootöötajate ja teiste haridustöötajate tegevust sel keerulisel ajal on märgatud,“ sõnas Kersna. „Tunnustades haridustöötajaid, väljendame oma tänu kõigile neile, kes iga päev meie laste ja noorte heaks olemas on. Lisaks meie lastele on haridus- ja noorsootöötajad hoolides vastu võtnud Ukraina lapsed, pakkudes neile turvalist elu- ja õpikeskkonda.“

Tavapäraselt palju laekus konkursile ankeete kahest suuremast linnast – Tallinnast 556 ja Tartust 118. Maakondade lõikes esitati enim kandidaate Harjumaalt – 136, Ida-Viru maakonnast 100 ning Lääne-Virumaalt 98.

Aasta varasemaga võrreldes kasvas kandidaatide hulk rohkem aasta lasteaiaõpetaja, aasta klassijuhataja ja aasta haridusteo kategooriates. Haridustöötaja elutööpreemia kategoorias esitati 31 kandidaati.

Järgnevalt asuvad tööle maakondlikud ning Tartu, Narva ja Tallinna ning kõrghariduskomisjon, et selgitada välja finalistid. Seejärel selguvad riikliku hariduspreemiate komisjoni otsusega kõikide kategooriate nominendid ja laureaadid. Elutööpreemia kandidaatide ankeedid edastatakse otse riiklikule komisjonile.

Valitsus määrab silmapaistvate tööalaste saavutuste eest haridustöötajatele sel aastal viiendat korda kümme riiklikku aastapreemiat ning kuni kolm elutööpreemiat. Riikliku aastapreemia suurus on 10 000 eurot ja elutööpreemia 65 000 eurot. Lisaks saavad kõik nominendid 3000 euro suuruse preemia.

Auhinnad antakse üle aasta õpetaja galal, mis toimub 8. oktoobril Pärnu kontserdimajas ning kantakse otse üle Eesti Televisioonis. Sündmuse korraldajad on haridus- ja teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Aasta õpetaja konkursi raames otsib ministeerium koos haridus- ja noorteametiga ka aasta kooli ning sellele tiitlile kandideerib tänavu 31 kooli. Aasta kool 2022 selgub žürii ja rahvahääletuse tulemusena ning kuulutatakse välja 27. mail Terevisiooni otsesaates.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi