Üle-eestiline Muuseumiöö, mis seekord kannab pealkirja «Öös on unistusi», leiab tänavu aset 21. mail -pärast aastast pausi avavad muuseumid, mäluasutused külastuspaigad üle Eesti taas oma uksed kella 18–23, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

Tänavune teema kutsub mõtisklema küsimuste üle, millest unistavad kogukonnad ja inimesed muuseumi ümber ning milline võiks olla unistuste muuseum. Sündmuse peakoordinaator MTÜ Eesti Muuseumiühing soovib pöörata tähelepanu ühiskondlikult olulistele teemadele, millega mäluasutused iga päev tegelevad ja mille kaudu ühiskonda ning keskkonda panustavad. Samuti soovitakse tähelepanu juhtida kultuurivaldkonna jätkusuutlikkusele. 

Muuseumiööl on seni olnud tasuta sissepääs, kuid tänavu maksab pilet igas muuseumis üks euro külastaja kohta. Pilet on selleks, et öö eriprogramme, ekskursioone, kontserte, etendusi ja töötubasid korraldavatele muuseumidele pisut rohkem tuge pakkuda.

Koostööd tehakse ka heategevusfondiga Minu Unistuste Päev. Nimelt kutsutakse kõiki muuseumiööl osalejaid tegema võimaluse korral annetus, mis aitaks ellu viia mõne rasket või kroonilist haigust põdeva lapse unistust.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi