Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu koguneb neljapäeval kliinikumi juhatuse esimehe konkursil sõelale jäänud kolme kandidaadi vahel vaagima.

Kliinikumi nõukogu esimees Urmas Klaas ütles, et nõukogu soov on jõuda konsensuslikule otsusele. Kes on kandidaadid ja kuidas nende kaalumine käib, keeldus ta kommenteerimast. Toimetuse andmetel on kandidaatide hulgas rindkerekirurg Tanel Laisaar, endine ravimiameti peadirektori asetäitja, kliinikumi arst-õppejõud Alar Irs ning Swedbankis Balti pangandust juhtinud Priit Perens.

Nõnda on nõukogu ees muu hulgas küsimus, kas uus haiglajuht peaks olema meditsiinitaustaga või on asutuse arengu seisukohalt parem mittemeedikust tippjuht. Konkursi tingimustes on öeldud, et kandidaadilt oodatakse vähemalt kolmeaastast edukat kogemust suure, oma valdkonnas juhtiva organisatsiooni tippjuhtkonnas. Kandideerimist toetab teaduskraad ning tervishoiu ja/või teadusasutuse tipp- või struktuuriüksuse strateegilise juhina töötamise kogemus.

Nõukogu esimees Klaas on varem öelnud, et konkursile laekus kokku 17 avaldust. Ainsana on varem kandideerimist kinnitanud ekspankur Robert Kitt.

Märtsis vabastas Tartu ülikooli kliinikumi nõukogu enne tähtaega ametist kliinikumi juhatuse esimehe Priit Eelmäe, kelle suhtes kliinikute juhid aasta algul umbusaldust avaldasid.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi